До «Білого слона» завдяки лісовим артеріям Рахівщини дістатися простіше
19.04.2018
Понад 1500 саджанців бука та ялиці висадили у Верхньоволовецькому лісництві
20.04.2018

Міжгірські лісівники допомогли в озелененні

Територія біля контори Вучківського лісництва, яке вже чимало літ очолює лісничий Андрій Романишин, колись приваблювала зір і ошатним садом. Щоправда, з роками він зачах, бо фруктові дерева досягли вже поважного віку, коли гілля повсихало і слабо плодоносили яблуні.

Теперішнє керівництво ДП “Міжгірське лісове господарство” розумно вирішило, що не пропадати добру: незважаючи на те, що в цю весняну пору вони завантажені посадкою лісових культур, взялися і за відновлення саду. Минулого сонячного вівторка тут було посаджено майже 70 яблунь, від якого, варто сподіватися, казна лісництва у майбутньому матиме і матеріальний хосен від реалізації плодів. Приємно, що цього дня на ділянці, прилеглій до автомагістралі державного значення активно орудували лопатами і мотиками не лише одні працівники охорони лісу, з-поміж котрих виділялися як керівник лісництва Андрій Михайлович, так і його помічник Олег Юрик, майстри лісу Василь Думишинець, Василь Бута, але і їхні помічники. Партнером-садівником стала місцева сільрада з своїм лідером – головою Людмилою Попович, пліч-о-пліч з якою працелюбно трудилися її колеги — головний бухгалтер Віталія Кінч, секретар Оксана Лемак та землевпорядник Іван Химчук. З бадьорої роботи очільник органу місцевого самоврядування Людмила Василівна не без підстав гонорово заявила, що в майбутньому, коли забуяє сад, будуть пишатися і часткою своєї праці.

Особливо завзято працювали ще одні соратники “зеленого цеху” – учні-старшокласники тутешньої школи з своїми наставниками-педагогами Ганною Юрик та Василиною Юрик. Вчителька Ганна Йосипівна теж не приховувала почуття гордості за своїх вихованців, адже хлопці та дівчата всі як один з неабиякою старанністю, можна сказати – любов’ю виконували завдання. За продуктивну роботу, ясна річ, належить і винагорода. Держлісгоспівці не лише виставили солодке застілля, але й з рук головного лісничого ДП “Міжгірське ЛГ” отримали на пам’ять про трудову подію рекламні буклети підприємства та шапочки з жилетами з красномовними написами “Майбутнє лісу – в твоїх руках”. 

Петро Бойко з Андрієм Романишином повідомили, що за потреби населенню та трудовим колективам для озеленення подвір’я, території лісництво має за помірковану ціну для продажу саджанці аж 10 порід, зокрема, туї різних порід, самшиту, ялівця, кипарисовики тощо.  До речі, зараз облаштовується ще одна теплиця для вирощування саджанців лісових і декоративних порід.

Заслуговує уваги і благоустрій території лісництва, на якій встановлена нова ідеального типу огорожа протяжністю 135 погонних метрів. А ще тут незабаром планують відкрити музей лісової охорони, який приурочується світлій пам’яті колишньому відомому на теренах не тільки однієї Міжгірщини лісничому Вучківського лісництва, ветерану Другої Світової війни Йосипу Лою.           

Коментарі вимкнені.