Після першої лісовпорядної наради, яку було проведено у перші тижні функціонування лісгоспу, розпочалась робота з лісовпорядкування новоствореного підприємства. А вже наприкінці липня лісівники зайнялись не тільки охороною насаджень від шкідників та браконьєрів, а й почали вести господарську та економічну діяльність. Зокрема, було розпочато заготівлю та реалізацію деревини.
– За два місяці заготовлено та реалізовано 2,703 тис. м3 сировини на суму 1 млн. 600 тис. грн. Якщо раніше філія «Тячів ЛАГ» заготовляла всього 17 відсотків ділової деревини, а решта – дрова, то наразі у Тячівському лісгоспі 31 відсоток заготовленої продукції – це ділова деревина. Відповідно, лісгосп може дорожче спродати таку сировину. Зуміли досягти таких результатів завдяки введенню системи раціонального розкряжування деревини з максимальним відбором найбільш цінних сортиментів. Разом з тим, було збільшено ціну на дрова, у порівнянні з минулим роком, на 50 грн. Нині для підприємців один кубометр дров коштує 440 грн, а населенню спродуємо кубометр сировини за 250 грн, – розповідає Наталія Катреняк.
Тячівський лісгосп також «успадкував» від свого попередника ділових партнерів, це, зокрема, ПП «Томишинець», ФОП «Плиска», ПП «Сасин», та знайшов нових покупців сировини – ПП «Світанок», ПП «Токар» та «Леспух».
Зі слів Наталії Катреняк, задля убезпечення й контролю за продукцією всю заготовлену деревину промарковано, а дані про неї внесено у систему електронного обліку.
Поки що лісгосп отримав лише більше сотні гривень прибутку, однак вже підвищено заробітну плату працівникам. Нині середня зарплата на підприємстві – близько 3,5 тис грн., що стимулює їх до продуктивної праці.
– Працівники лісгоспу намагатимуться й надалі працювати задля збільшення економічних та господарських показників на підприємстві. Крім того, продовжимо роботу з догляду за лісовими насадженнями та збільшення їх площ у межах лісгоспу. З цією метою маємо намір облаштувати розсадник площею 10 сотин на території Тарасівського лісництва у селищі Тересва. Тут вирощуватимемо декоративні дерева – туї, ялину білу, а також дуб. Наразі працівники лісгоспу займаються збором насіння дуба, а насіння інших видів дерев маємо намір придбати. Функціонування розсадника дасть можливість лісгоспу працевлаштувати від 5 до 10 сезонних працівників, які й вестимуть догляд за молодняком, – підсумувала Наталія Катреняк.