Наталія Катреняк: «За два місяці роботи Тячівського лісгоспу заготовлено та реалізовано сировини майже на 2 млн. грн»

Нова лісова дорога у 16 разів скоротила автошлях між двома закарпатськими селами
18.09.2016
У Закарпатській області відбудеться додатковий акціон з продажу необробленої деревини (АНОНС)
19.09.2016

Наталія Катреняк: «За два місяці роботи Тячівського лісгоспу заготовлено та реалізовано сировини майже на 2 млн. грн»

Новостворене державне підприємство «Тячівське ЛГ» працює лише кілька місяців, однак колектив вже має певні напрацювання. Про непрості перші кроки підприємства та плани на майбутнє говоримо з його директором Наталією Катреняк.
– Фактично лісгосп був створений на базі розформованої філії «ТячівЛАГ», тож всі 25 тисяч 195 га лісових масивів перейшли під охорону нового підприємства.  Разом з тим, сформовано трудовий колектив у кількості близько 60 осіб, які раніше працювали у філії. Однак, у порівнянні з колишньою філією, у лісгоспі зменшилась кількість лісництв. Нині їх лише чотири: Дубівське, Тарасівське, Тереблянське та Тернівське, – розповідає Наталія Іванівна.

Після  першої лісовпорядної наради, яку було проведено у перші тижні функціонування лісгоспу, розпочалась робота з лісовпорядкування новоствореного підприємства. А вже наприкінці липня лісівники зайнялись не тільки охороною насаджень від шкідників та браконьєрів, а й почали вести господарську та економічну діяльність. Зокрема, було розпочато заготівлю та реалізацію деревини.

– За два місяці заготовлено та реалізовано 2,703 тис. м3 сировини на суму 1 млн. 600 тис. грн. Якщо  раніше філія «Тячів ЛАГ» заготовляла всього 17 відсотків ділової деревини, а решта – дрова, то наразі у Тячівському лісгоспі 31 відсоток заготовленої продукції – це ділова деревина. Відповідно, лісгосп може дорожче спродати таку сировину. Зуміли досягти таких результатів завдяки введенню системи раціонального розкряжування деревини з максимальним відбором найбільш цінних сортиментів. Разом з тим, було збільшено ціну на дрова, у порівнянні з минулим роком, на 50 грн. Нині для підприємців один кубометр дров коштує 440 грн, а населенню спродуємо кубометр сировини за 250 грн, – розповідає Наталія Катреняк.

Тячівський лісгосп також «успадкував» від свого попередника ділових партнерів, це, зокрема, ПП «Томишинець», ФОП «Плиска», ПП «Сасин», та  знайшов нових покупців сировини – ПП «Світанок», ПП «Токар» та «Леспух».
Зі слів Наталії Катреняк, задля убезпечення й контролю за продукцією  всю заготовлену деревину промарковано, а дані про неї внесено у систему електронного обліку.

Поки що  лісгосп отримав лише більше сотні гривень прибутку, однак вже підвищено заробітну плату працівникам. Нині середня зарплата на підприємстві – близько 3,5 тис грн., що стимулює їх до продуктивної праці.

–    Працівники лісгоспу намагатимуться й надалі працювати задля збільшення економічних та господарських показників на підприємстві. Крім того, продовжимо роботу з догляду за лісовими насадженнями та збільшення їх площ у межах лісгоспу. З цією метою маємо намір облаштувати розсадник площею 10 сотин на території Тарасівського лісництва у селищі Тересва. Тут вирощуватимемо декоративні дерева – туї, ялину білу, а також дуб. Наразі працівники лісгоспу займаються збором насіння дуба, а насіння інших видів дерев маємо намір придбати. Функціонування розсадника дасть можливість лісгоспу працевлаштувати від 5 до 10 сезонних працівників, які й вестимуть догляд за молодняком, – підсумувала Наталія Катреняк.

Коментарі вимкнені.