Наталія Катреняк: «Створення нового лісгоспу – це крок до збереження лісів»

На Луганщині лісівники та рятувальники локалізовували велику лісову пожежі під обстрілами
19.07.2016
Лісові насадження потрібно не лише зберегти, а й збільшувати їх площу, – Христина Юшкевич на Дніпропетровщині
20.07.2016

Наталія Катреняк: «Створення нового лісгоспу – це крок до збереження лісів»

З 1 липня розпочало роботу новостворене державне підприємство «Тячівське лісове господарство», яке було створено на базі філії «Тячівський ЛАГ», відповідно до наказу Державного агенства лісових ресурсів,  розпорядження голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля та наказу начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги. Нове відомство очолила Наталя Катреняк.

Згідно з документами, створеному підприємству після розформування агролісу на баланс передано 25 тисяч 195 га лісових масивів. Також сформовано трудовий колектив у кількості 57 людей з колишніх працівників філії.

Головне завдання підприємства – управління в сферах лісового господарства і лісопромислового комплексу.

Як повідомила директор новоствореного лісгоспу Наталія Катреняк, підприєство запрацювало вдало і в найближчий час буде проведено першу робочу нараду з визначення базового лісовпорядкування на площі лісгоспу, які знаходяться в межах майже всіх місцевих рад, окрім Солотвина та Усть-Чорної.

Наталія Катреняк зазначила, що створення нового підприємства – це крок до збереження лісових угідь. Хоча перші кроки діяльності доводилося розпочинати  з врегулювання правових відносин з деякими органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання. «Схоже не всі зрозуміли, що  лісові угіддя, які досі знаходились  на балансі філії  «Тячів ЛАГ» і передані  Тячівському лісгоспі є  державною власністю.  ДП «Тячівське ЛГ» працюватиме як окрема структура  на рівні з Брустурянським та Мокрянським держлісгоспами.  Тож лісова охорона, яка ведеться, прирівнюється до статусу правоохоронного органу і будь-які самочинні дїє чи порушення будуть розглядатися згідно чинного законодавства.

На думку директора Наталії Катреняк неправомірним є рішення восьмої сесії Тячівської міської ради сьомого скликання від 15 липня 2016 року про  створення комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Тячівкомунліс». Як і намір депутатів передати лісовий фонд новоствореного  ДП «Тячівське ЛГ»  у комунальну власність «Тячівкомунлісу».  Тим більше, що жодних пропозицій щодо передачі земельних ділянок лісового фонду, які знаходяться на території об’єднаної територіальної громади сіл Лази, Округла, Руське Поле, Тячівка і міста Тячів до дирекції новоствореного лісгоспу  не надходило.

– Жодного правового механізму передачі державних лісових площ у комунальну власність не має. Попри все я готова до співпраці з громадянами з метою ведення відкритого і прозорого господарювання.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.