Наталія Катреняк: «Через пару років молодий ліс перетвориться у місце відпочинку»

Верховинським “зеленим нивам” буяти
18.04.2018
До «Білого слона» завдяки лісовим артеріям Рахівщини дістатися простіше
19.04.2018

Наталія Катреняк: «Через пару років молодий ліс перетвориться у місце відпочинку»

Як уже повідомляли #закарпатські_лісівники, сьогодні на території лісфонду Тячівського лісгоспу стартувала масштабна акція #Майбутнє_лісу_у_твоїх_руках, яка відбулась на території Тернівського та Тарасівського лісництв. У Тарасівському лісництві разом із небайдужими жителями було висаджено 4500 саджанців, натомість у Тернівському – 3200 посадкового матеріалу. Площа нового лісу, в основу якого лягли юні ялини, дуби, явори та ясені охопила в смт. Тересва квартал 33 та 34.

Не залишились осторонь і представники влади району. Так на лісівниче свято на благо майбунього завітали голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук та заступник голови райради Ігор Грабар, селищний голова смт. Тересва Василь Олексій, небайдужі до навколишнього середовиша громадяни від ГО «Злагода», жителі смт. Тересва та представники «Карпатського біосферного заповідника».

Варто відмітити, що досить активними були юні учні Тересвянська ЗОШ І-ІІІ ступенів й Тячівського професійного ліцея (близько 40 діточок), які не цураючись брудної роботи взялися за сапки та саджанці та створили майбутній ліс.

Наступні кілька років лісівники розчищатимуть посадки від інших рослин. А на дванадцятий рік ці ділянки чекає рубка догляду. «Приблизно за пару десятиліть на місці посадки сформується молодий ліс, уже цілком привабливий для відпочинку, і здатний самостійно розвиватися без постійного догляду і втручання людини. Надзвичайно приємно, що сьогодні до нас, лісівників, завітали і представники влади та громадськості, адже ми відкриті до роботи та співпраці і дослухаємось до думки більшості», – говорить керівник лісового господарства Наталія Катреняк.

Природоохоронну діяльність, ведення лісового і мисливського господарства Тячівське підприємство здійснює на земельних ділянках лісового фонду, наданих йому у постійне користування загальною площею 25195 га вкритих лісовою рослинністю. Основними лісоутворюючими породами є твердолистяні породи – бук (72%) і шпилькові породи (28 %). Лісовідновлення та лісорозведення – пріоритет лісівників Тячівського держлісгоспу.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.