Знаючи тип лісу ділянки лісового фонду, для практичних потреб лісогосподарського виробництва лісівники достовірно визначають характеристики та показники всіх компонентів насадження. Використовують при цьому розроблену на лісотипологічній основі нормативно-технічну документацію. Так за допомогою таблиць ходу росту, або їх ще називають моделями росту насаджень, розроблених у межах конкретних типів лісу, можна визначати найважливіші лісівничо-таксачійні показники деревостанів у динаміці, можна прогнозувати і контролювати формування насаджень майбутнього.

Закарпатські лісові спеціалісти використовують лісову типологію як наукову основу ведення лісового господарства. Для цього у всьому фонді проводиться лісовпорядкування на типологічній основі. За типами лісу або їх групах організовуються господарські частини, встановлюються віки рубок, розміри головного користування лісом та обсяги рубок, пов’язаних з веденням лісового господарства. Відповідно до типологічних особливостей розробляються і намічаються методи і способи проведення оглядового рубання, санітарно-оздоровчих заходів, лісовідновлення, боротьби з шкідниками та хворобами лісу. Розробляються протипожежні заходи, встановлюється розмір побічного користування лісом. Оцінюються рекреаційні можливості лісових територій. Окремо проводиться мисливське впорядкування. Весь комплекс господарських заходів, що намічаються лісовпорядкуванням та мисливським впорядкуванням відображений у проектах організації і розвитку лісового господарства та мисливського господарства.

Охорона лісу. Однією з найважливіших проблем ведення лісового господарства є охорона лісу від незаконних рубок. Незаконні рубки в лісовому фонді підпорядкованих лісогосподарських підприємств за період з 2015 – 2019 роки зменшились у 2,8 раз.

Обсяг незаконних рубок в динаміці:

🔸2015 р. – 3541 кбм;
🔸2016 р. – 5844 кбм;
🔸2017 р. – 2109 кбм;
🔸2018 р. – 1536 кбм.
🔸9 міс 2019 р – 1080 кбм.

Для більш ефективної роботи, пов’язаної з охороною лісфонду, лісівниками встановлюються камери відеонагляду, які допомагають у боротьбі з лісопорушниками. Так підпорядкованими підприємствами Закарпатського ОУЛМГ закуплено:
🔸4 квадрокоптери,
🔸у лісовому фонді встановлено 134 системи відео нагляду з них 80 відео камер та 54 фотопастки,

З метою недопущення та виявлення порушень лісового законодавства в кожному лісогосподарському підприємстві для проведення рейдів з охорони лісового фонду створені постійно діючі рейдові групи з числа відповідальних працівників державної лісової за якими закріплені автомобілі, які оснащені GPS трекерами. Ефективність проведених рейдів управлінням аналізується на нарадах директорів та колегіях управління.