Короткий опис

Швейцарсько-український проект FORZA

З 2003 року Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства активно впроваджує новітні методи та технології лісогосподарювання в рамках Швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті FORZA. В основному заходи впроваджуються на двох пілотних територіях проекту – ДП «Хустське лісове дослідне господарство» та ДП «Рахівське лісове дослідне господарство», але отримані на цих територіях дані та результати розповсюджуються на усе Закарпаття та Карпатський регіон України. Коротку інформацію про проект наведено нижче:

Детальніше

Швейцарсько-українська співпраця в рамках проекту FORZA успішно продовжується

1 грудня цього року в Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулося чергове засідання Наглядової ради Швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті FORZA. Метою засідання було проведення огляду результатів та напрацювань проекту за 2009 рік і затвердження робочого плану на 2010 рік - останній рік діяльності проекту.

Детальніше

Кластерний аналіз лісового сектору Карпатського регіону України

Карпатський регіон України – найбагатший в Україні за лісовими ресурсами. Ліси дають сировину для галузей економіки, мають протиерозійне, кліматичне, санітарно-оздоровче, природоохоронне та соціальне значення. Водночас до сьогодні не існувало цілісних рамок, які б об’єднували лісогосподарський та деревообробний підсектори, а також всі їхні галузі, не кажучи вже про не деревинні ресурси, такі як туризм на базі лісових екосистем, ягоди й гриби. Внаслідок чого ці підсектори часто розглядаються як ізольовані, деякі компоненти окремого сектору і зв’язки між ними не є узгодженими, лісогосподарська та деревообробна галузі не враховані або поверхнево враховані в процесі прийняття рішень органами влади.

Детальніше

Хілмар Фіольмі: «Українські партнери сприйняли європейські підходи до лісівництва, а водночас і нас багато чому навчили»

Міжнародний радник Швейцарсько-українського проекту FORZA підбивав підсумки кількарічної роботи Ім’я Хілмара Фіольмі добре відоме закарпатським лісівникам, а також багатьом мешканцям закарпатських міст та сіл — понад 5 років експерт ділився власним багатющим досвідом з місцевими експертами, допомагав впроваджувати ряд новацій у лісівництві, будучи міжнародним радником Швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства в Закарпатті FORZA. Наприкінці минулого року він завершив роботу в Ужгороді, проте продовжував консультувати фахівців проекту, а нещодавно прибув до України з кількаденною місією, щоб оцінити досягнення проекту та їх використання українською стороною. Користуючись нагодою, ми розпитали Хілмара Фіольмі про його враження і побажання.

Детальніше

Залучення багатьох сторін до планування управління природними ресурсами на місцевому рівні: підхід дворівневого планування

FORZA, Швейцарсько-український проект розвитку лісового господарства в Закарпатті, є проектом технічної співпраці, що виконується в рамках угоди між урядами України та Швейцарії. Фінансування проекту здійснюється Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва; Інтеркооперейшн, Швейцарський фонд розвитку та міжніродної співпраці, впроваджує проект спільно з українськими партнерами. Ідея запровадити методи сталого багатофукціонального ведення лісового господарства в Закарпатті виникла внаслідок руйнівних паводків, що сталися в 1998 та 2001 роках в цій області.

Детальніше

Наближене до природи лісівництво - шлях до сталого ведення лісового господарства в Українських Карпатах.

Пошук винних в останніх повенях, що сталися в липні 2008 року в Карпатському регіоні, дуже нагадує те, що було після повеней 1998 та 2001 років. У центрі уваги політиків, експертів та населення, яке зазнало шкоди від паводку, - тема щодо ведення лісового господарства та пошук альтернативних методів господарювання на принципах сталості. Повне або часткове видалення захисного лісового покриву, особливо у гірських районах, призводить до різкої зміни лісового середовища та гідрологічної динаміки території, ерозії ґрунту та відкладення наносів, а у більш складних випадках – до селевих потоків та зсувів.

Детальніше