Начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга спілкувався з масмедійниками

Визначено переможців конкурсу на заміщення вакантних посад начальників обласних управлінь лісового та мисливського господарства
20.11.2015
Держлісагентство повністю виконало замовлення щодо постачання деревини до зони АТО, — повідомив Олександр Ковальчук
01.12.2015

Начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга спілкувався з масмедійниками

26 листопада в приміщенні прес-центру Закарпатської обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція за участі тво начальника ОУЛМГ Валерія Мурги.

26 листопада в приміщенні прес-центру Закарпатської обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція  за участі тво начальника ОУЛМГ Валерія Мурги.  На початку зустрічі Валерій Іванович коротко охарактеризував діяльність очолюваного ним управління, а також підбив підсумки роботи  за останні 10 місяців. Очільник лісової галузі краю зупинився на всіх аспектах, звернувши увагу присутніх як на досягненнях лісогосподарств, так і на їх проблемних питаннях. Більш детальну інформацію масмедійники могли  отримати з підготовленого управлінням прес-релізу та під час невимушеного діалогу, яким продовжилася наступна частина прес-конференції.

Журналістів насамперед цікавили питання, пов’язані з   незаконними  рубками у лісовому фонді підприємств ЗОУЛМГ,  заготівлею новорічних ялинок   та заходами, які здійснюються щодо охорони шпилькових насаджень, веденням мисливського господарства тощо. Не обминули представники засобів масової інформації і тему цьогорічного паводка.

Відповідаючи на запитання журналістів, Валерій Мурга  зауважив, що підприємства управління щорічно  заготовляють 1,1 – 1,2 млн. кубометрів деревини. Водночас  річний приріст по області становить 3 млн кубометрів. Отже, підприємства ЗОЛМГ вирубують третю частину приросту деревини. У той час, коли сусідня Угорщина використовує 75% приросту, Австрія 77%, Італія 81%, Швейцарія 84%. Щодо незаконних рубок, то вони є справді  одним з болючих питань  лісової галузі області, і на початок цьогорічного листопада у лісовому фонді підприємств ЗОУЛМГ було  зафіксовано 300 таких випадків  на суму збитків 8,3 млн.грн. Більша частина з них зафіксована у приєднаних лісах агропромислового комплексу, які знаходяться у стані ліквідації. Матеріали за 133 випадками  вже передані на розслідування та розгляд в правоохоронні органи і суди.

За словами керівника лісової галузі Закарпаття,  для задоволення потреб населення у  новорічних ялинках формуються ліміти на їх заготівлю в обсязі 43,7 тис. штук на цей рік.  Проводитиметься така заготівля на спеціально створених плантаціях. Також на особливому контролі  лісової охорони – питання збереження в передноворічний період шпилькових насаджень від незаконних рубок. У зв’язку з цим будуть сформовані спеціальні рейдові бригади.

Водночас Валерій Іванович наголосив, що останнім часом  багато суперечок точиться довкола цьогорічного паводка, зокрема причин його виникнення. На думку багатьох науковців,   вирубка лісу не є основною причиною виникнення паводкових ситуацій.  Просто кількість опадів значно перевищила гідрологічні можливості лісу.

На завершення прес-конференції керівник Закарпатського ОУЛМГ запропонував масмедійникам організувати спільні поїздки на лісопідприємства області, під час яких останні матимуть змогу  отримати потрібну інформацію від лісівників Закарпаття, як кажуть, з перших уст.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.