На заклик «Не смітити!» відгукуються, на жаль, не всі – констатують лісові господарники

Лісова галузь Перечинщини працює для розвитку територіальних громад
08.05.2017
Спортивні «Кедри» виявилися міцними горішками
09.05.2017

На заклик «Не смітити!» відгукуються, на жаль, не всі – констатують лісові господарники

 
 Про те, куди відправитись на травневі свята задає собі питання якщо не кожен житель Закарпатської області, то кожен другий. А так, як погода сприяє, то всі прагнуть виїхати в ліс на пікніки в ліс або біля водойм. Але радість активного проведення часу одних, перетворюється на головний біль інших.
 
Правила поводження в лісі прості, однак і їх дотримуються далеко не всі. Протягом усіх свят з 26 квітня по 4 травня і 9-11 травня у лісових масивах «Спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства «Іршаваагроліс» введений посилений режим несення служби, спрямований на виявлення порушників, які засмічують ліс Також проводяться рейди для виявлення порушників правил дотримання чистоти в лісових масивах і притягнення їх до відповідальності згідно із законодавством України.
 
«Найнебезпечніше для лісу – це побутове сміття. Це джерело, причина пожежі, коли пляшка лежить на сонці – буває так, що сміття від сонця запалюється. Лісівники намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку наших громадян в лісі. Вздовж автодоріг, в різних мальовничих куточках обладнано спеціально пристосовані місця для відпочинку з альтанками та місцями для розведення вогню та контейнерами для збору сміття. Створення в лісових масивах мережі таких пунктів є одним з важливих заходів, спрямованих на охорону та захист лісу. Однак заклику «Не смітити!» на превеликий жаль дотримуються далеко не всі, – пояснює директор СЛАП «Іршаваагроліс» Іван Фущич.
 
Адміністративним кодексом передбачено, що засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це в п’ять разів більше, ніж торік.
 
Тобто громадяни за забруднення або пошкодження лісів муситимуть заплатити від 425 до 850 гривень, а на посадових осіб за такі порушення накладатиметься штраф в розмірі від 850 до 1700 гривень.
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.