На Закарпатті основною причиною виникнення лісових пожеж залишається людський фактор

Вітаємо з Днем народження!
18.05.2017
Фахівці Свалявського лісового господарства встановили нові альтанки вздовж траси «Київ-Чоп»
19.05.2017

На Закарпатті основною причиною виникнення лісових пожеж залишається людський фактор

З метою забезпечення якісної та своєчасної підготовки до роботи у пожежонебезпечний період 2017 року управлінням 16 лютого  виданий наказ та розроблено план невідкладних комплексних заходів щодо належної підготовки сил та засобів пожежогасіння в лісах Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства до пожежонебезпечного періоду 2017 року.

У своєму вступному слові під час колегії роботи державних лісогосподарських підприємств за І квартал начальник відділу охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту Іван Палінкаш відмітив, що працівники лісової охорони згідно наказу лісогосподарськими підприємствами опрацьовані мобілізаційно-оперативні плани ліквідації лісових пожеж.

Основною причиною виникнення пожеж на території лісового фонду, як було зазначено на засіданні колегії, залишається людський фактор. Травневі свята – період, в який традиційно значно погіршується лісопожежний стан. Жителі краю виїжджають на природу, розводять багаття, а в результаті, не впоравшись з вогнем, стають винуватцями пожежі. Антропогенний фактор, згідно зі статистикою, є найбільш частим при виникненні лісових пожеж.

Не менш гостра причина виникнення пожеж, – випалювання сухої трави. Доведено, що так звані «сільськогосподарські підпали» не приносять ніякої користі сільськогосподарським угіддям, а навпаки наносять шкоду екосистемі. Адже через випалювання сухотрав’я земля насичується залишковими продуктами горіння, шкідливими для рослин, а в повітря викидається велика кількість шкідливих речовин.

Керівництво і фахівці Закарпатського ОУЛМГ в цілодобовому режимі ведуть моніторинг лісопожежного стану.

Згідно з мобілізаційно-оперативними планами, лісогосподарські підприємства при виникненні пожеж протягом 2017 року готові задіяти:

  • людських сил добровільно-пожежних дружин чисельністю 1880 чол. в т.ч. 227 застрахованих працівників державної лісової охорони  підприємств ;
  • 388 одиниць техніки (з них 235 автомобілі,  153 трактори та бульдозери);
  • 8238 немеханізованих засобів пожежогасіння (бензопили, ранцеві оприскувачі, вогнегасники, хлопавки, лопати, граблі, відра та інше);
  • створено резервний запас паливно – мастильних матеріалів, а саме 8,4 т. бензину, 10,4 т. дизпалива та 0,9 т. масла.

 Станом на початок травня, у лісових господарствах краю перекрито 88 позапланових доріг, що ведуть у лісфонд; виставлено 168 аншлагів, бігбордів, панно, плакатів на протипожежну тематику вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення; проведено 261 лекцій та бесід на протипожежну тематику; регулярно в засобах масової інформації оприлюднюються звернення з питань дотримання вимог пожежної безпеки в лісах; проведено 293 рейди під час яких виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 17 порушників, сума накладених штрафів склала 1479 грн, яка  повністю порушниками сплачена; влаштовано 12,2 км. мінералізованих смуг, проведено догляд за мінсмугами та протипожежними розривами в обсязі 40 км.

 Як зазначав перший заступник начальника-головний лісничий Закарпаття Ігор Коцур, значна увага Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства приділяється попередженню і профілактиці появи лісових пожеж, агітаційної та роз’яснювальної роботи з населенням.

«Особлива увага від початку настання теплої погоди на Закарпатті приділяється територіям, прилеглим до населених пунктів, куди люди виїжджають, щоб проводити вікенди. Всі маршрути патрулювання прив’язані до потенційних місць відпочинку населення і до тих територій ризику, де можливе виникнення різного роду природних пожеж. Лісівники встановлюють агітаційні панно з закликами збереження природи та обережним поводженням з вогнем. Між працівниками державної лісової охорони та працівниками ДСНС України в Закарпатській області забезпечена міжвідомча взаємодія і, найголовніше, сільських та селищних рад, які прекрасно знають обстановку на своїй території і повинні в цілодобовому режимі відпрацьовувати питання, пов’язані з профілактикою. Тому у спільній співпраці варто звернути увагу на достатність введення особливих протипожежних режимів. А якщо такі режими запроваджені, – то на дотримання їх умов. Режим потрібно вводити не на папері, а на умовах, передбачених відповідному рішенням!», – зазначив Ігор Несторович.

Проте, незважаючи на проведені заходи протягом квітня місяця зафіксовано 4 випадки лісових пожеж на площі 2,75 га. За аналогічний період 2016 року було зафіксовано 5 випадків на пл. 8,4 га.

У подальшому Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства зобов’язується інформувати громадськість та ЗМІ про лісопожежний стан у лісових угіддях.  

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

Коментарі вимкнені.