У лісівників Закарпаття відбулися захопоюючі та видовищні змагання
23.04.2016
«Відсутність державного фінансування лісогосподарських підприємств південних та східних областей може спричинити стихійне лихо», – Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук
25.04.2016

На Тячівщині спортсмени та лісівники висадили 6 тисяч саджанців

У рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» на Закарпатті традиційно відбуваються заходи із залученням активної молоді, яка пропагує збереження краси рідних карпатських лісів.

У рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» на Закарпатті традиційно відбуваються заходи із залученням активної молоді, яка пропагує збереження краси рідних карпатських лісів.

Разом створювали новий ліс понад 100 осіб: керівництво Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства області та Тячівського району, державна лісова охорона, філія «Тячів ЛАГ» ДП «ЗОУЛАГ» Агролісу, спортмени-хортінгісти та мас-медіа.

Вітаючи учасників акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга розповів, що цьогоріч лісівники Закарпаття збільшили площу лісових насаджень в області. Загалом весною цього року заплановано лісовідновити 2901 га. Сьогодні ж висаджено 6 тисяч саджанців на території 1 га.

Одними з найактивніших примножувачів лісових насаджень є молоде спортивне покоління Тячівської федерації ММА Хортингу. Ціла група спортивної молоді розпочала саджати молодий ліс на місці колишньої лісової рубки рідколісся 2015 року. Лісівники говорять, що раніше тут зеленів ліс, а в результаті рубки “Агролісами” залишились самі пеньки. Тепер, за допомогою молодого покоління, є шанс перетворити його на густий змішаний ліс із ялини та бука.

Щоб легше працювалося, студенти розбилися на пари, у кожного своє завдання: юнаки з лопатами, дівчата вставляють саджанець в ямку. Діти та дорослі працювали завзято і допомагали один одному.

Про свої враження від посадки розповідає Валерія: «Ми захотіли допомогти лісничим, бо ліс – наша природа, завдяки якій ми дихаємо чистим повітрям». До розмови приєднується чемпіон з хортингу Олександр: «Ми разом з працею тут відпочиваємо, бо така приємна робота на свіжому повітрі приносить лише одне задоволення. Особисто я дуже хотів побачити що ж лишилось від наших лісів. Тепер не тільки побачив, а й сам висадив 20 деревцят. До того ж мені допоміг сам головний лісівник Закарпаття – Валерій Мурга». З веселим гомоном та завзяттям юнаки висаджували саджанець за саджанцем, зі сподіванням, що за кілька десятків років зможуть уже тут відпочивати.

Свято лісонасадження продовжили смачним обідом на лоні природи та грою в пейнтбол, покликаними залишити всім учасникам акції лісовий спогад про її проведення. На згадку про чудовий квітневий день у Нересниці учасники матимуть багато емоційності й піднесення у справжньому єднанні із природою.

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

[FAG id=3845]

Коментарі вимкнені.