На території ДП «Ясінянське ЛМГ» розпочинається розпал сезону активного відпочинку

10 мільйонів нових дерев з’являться в рамках лісовідновлювальної акції на Закарпатті
29.04.2019
Туристична Міжгірщина лісовими масивами кличе на подорож
01.05.2019

На території ДП «Ясінянське ЛМГ» розпочинається розпал сезону активного відпочинку

Українські Карпати цілий рік заманюють туристів своєю красою, екстремальним відпочинком, гірськими прогулянками та неповторною атмосферою дрімучих лісів. З настанням травня на території ДП «Ясінянське ЛМГ» розпочинається розпал сезону активного відпочинку і пікніків на природі та масових походів у гори.

 Екотуризм – це чудова можливість провести час з рідними та друзями, відпочити, набратися нових сил і натхнення, разом відправитися назустріч пригодам і відвідати красиві й цікаві куточки Українських Карпат.

 Своєрідність Карпатського краю, краса його природних ландшафтів, багатий тваринний і рослинний світ, унікальна скарбниця природних екосистем, де збереглися рідкісні реліктові види флори і фауни, автентичні народні звичаї, традиційна побутова культура не залишать байдужими навіть найвибагливіших туристів.

ісові масиви Ясінянського лісомисливгоспу володіють надзвичайним рекреаційно-туристичним потенціалом і колосальною пізнавальною цінністю. Географічно територія підприємства розташована у високогірні частині Українських Карпат, з усіх боків оточена найвищими вершинами – Говерлою, Петросом, Близницями, мальовничими озерами і полонинами, омита бурхливими притоками Тиси, водоспадами та річковими перепадами. В лісах господарства є багато туристичних атракцій та цікавих локацій, а саме:
 об’єкти природо заповідного фонду : гідрологічний заказник «Апшинецький», де бере початок річка Чорна Тиса, лісовий заказник «Смерекові Карпати», геологічна пам’ятка природи «Свидовецькі скелі», ботанічний заказник місцевого значення «Станислав», ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Кедр європейський»;
 залишки гатей і кляуз, що використовувалися для сплаву лісу;
 залишки фортифікаційних споруд кордонів, бункери, окопи, кладовища та місця масового поховання часів Другої світової війни;
 мінеральні джерела, ставки тощо.

 Розвиток рекреації та екологічного туризму на території лісового фонду ДП «Ясінянське ЛМГ» є одним з пріоритетів діяльності. Щорічно силами підприємства створюються належні умови для комфортного і безпечного відпочинку рекреантів у лісових масивах. На даний час лісівниками облаштовано широку мережу рекреаційної інфраструктури, складовими елементами якої є: 14 прокладених та промаркованих туристичних маршрутів різної складності та протяжності; 3 комфортні мисливські будиночки з усіма зручностями; 5 зон для комплексної рекреації; 30 спеціально облаштованих місць відпочинку; понад 50 облагороджених джерел питної води, частина з яких мінеральні; велика кількість лавочок і місць для зупинки та розпалювання вогнища вздовж туристичних маршрутів і лісових доріг.

 Для зручного орієнтування подорожуючих створено «Карту туристичних маршрутів, що проходять по території ДП «Ясінянське ЛМГ»», яка у вільному доступі розміщена на офіційному сайті та фейсбук сторінці підприємства, а також надрукована на інформаційних стендах, що розміщені в межах лісового фонду.

 Створюючи нові рекреаційні зони і місця відпочинку лісівники в першу чергу дбають про безпеку та комфорт відвідувачів. Велика увага приділяється привабливому художньому оформленню та цікавому інформаційному наповненню зон відпочинку. Зараз рекреаційні кишені – це не просто зона комфорту із бесідками та мангалами, а й дитячі майданчики з гойдалками, гірками, драбинками, туалетом, автостоянкою, місцем для збору сміття та пізнавальною інформацією про лісові екосистеми і закликами берегти природу рідного краю.

Відпочинок у лісових масивах та рекреаційних зонах ДП «Ясінянське ЛМГ» є безкоштовним, єдиною платою за наданий комфорт є шанобливе і бережливе ставлення до майна і праці лісівників, прибране за собою сміття та дотримання правил пожежної безпеки.

 Отож, гостинно запрошуємо усіх до нас у Карпати, щоб знайти квітку едельвейса і зустріти світанок високо в горах, відпочити біля тихого гірського озера, прогулятися карпатською полониною і назбирати смачних лісових ягід, цілющих трав і ароматних грибів. Тут ви зможете відпочити від суєти великих міст, забути про свої щоденні клопоти і насолоджуватися природою в екологічно чистих краях.

 Для того щоб відпочинок вдався і був максимально позитивним варто наперед спланувати свою мандрівку – обрати маршрут, подбати про квитки на потяг чи автобус, забронювати готель та скласти список місць, де обов’язково треба побувати.

Коментарі вимкнені.