Вітання Начальника ЗОУЛМГ Валерія Мурги з Днем працівника лісу!
15.09.2016
Вітання Начальника ЗОУЛМГ Валерія Мурги з Днем працівника лісу!
16.09.2016

На Рахівщині дров’яний ажіотаж

Здорожчання плати за енергоносії вдарило по матеріальному становищі всіх верств населення. Особливо – це відчули пенсіонери, працівники бюджетної сфери та інші прошарки суспільства.

З метою економії люди шукають альтернативу у більш дешевому паливі, яким, іноді єдино можливим в гірських умовах, стають паливні дрова. Значне зростання попиту на паливні дрова відчуло й ДП «Великобичківське ЛМГ».

Тягар на отоварення населення паливними дровами ліг на плечі підприємства. У віданні лісгоспу 11 населенних пунктів, які становлять 15600 дворогосподарств. Для їх опалення потрібно 100-110 тис. м3 паливних дров або 15,6 написаних заяв, виписаних нарядів на відпуск лісопрокуції, ТТН та вдарити бірок на суму 30 тис. грн. Лісгосп в першу чергу має займатися відтворенням лісу, доглядом і охороною за лісом. Організовувати виробничий процес. Відсутність паливних складів змушує працівників лісгоспів вирішувати невластиві для них завдання, такі як роздрібна торгівля паливними дровами.

Аналіз збільшення попиту на паливні дрова за 2014-2016 роки по ДП «Великобичківське ЛМГ» вражає: 2015 році реалізація паливних дров населенню склала 16,7 тис. м3, що в 2,5 рази більше ніж 2014році. За 8 місяців 2016року вже реалізовано 16,5 тис. м3 , тобто як за цілий 2015рік. Загальний об’єм дров’яної деревини, який буде заготовлено в 2016році складає 25,6 тис. м3 з них дров твердолистяних (користуються збільшеним попитом) 13,9 тис. м3 .

Як розповідає начальник відділу збуту ДП «Великобичківське ЛМГ» Іван Микитенко, особливо зріс попит перед настанням опалювального сезону: «У серпні та початок вересня в лісгосп за випискою паливних дров звернулося понад 350 чоловік, що складає 2450м3. Зростання попиту носить ажіотажний характер, приводить до того, що підприємство не має можливості нарощувати заготівлю паливних дров у відповідності до попиту і це призводить до виникнення черги». Також він звертається до жителів гірських сіл ставитися до роботи з поставкою дров із порозумінням та просить вибачення у громадян за те, що вони змушені чекати в чергах на виписку та отоварення дровами.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

Коментарі вимкнені.