НА ПЛЕНАРНОМУ ЗАСІДАННІ ОБГОВОРИЛИ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ ЗАКАРПАТТЯ

На Закарпатті вже другий тиждень триває сезон збирання березового соку
22.03.2016
НА ЗАКАРПАТТІ ПОСАДИЛИ “ЖУРНАЛІСТСЬКИЙ ЛІС”
22.03.2016

НА ПЛЕНАРНОМУ ЗАСІДАННІ ОБГОВОРИЛИ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ ЗАКАРПАТТЯ

У понеділок, 21 березня з нагоди Міжнародного дня лісу в Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулося пленарне засідання, на якому обговорили ряд важливих питань, пов‘язаних з лісовим господарством, взаємозв’язку лісів та водних ресурсів, виконання лісами екологічних та соціальних функцій та вдосконалення багатофункціонального ведення лісового господарства, ознайомлення з практикою рекультивації трелювальних волоків з метою посилення водорегулювальної ролі лісів, а також створення системи штучних водойм, що виконують протипаводкові та водорегулюючі функції.

У роботі засідання взяли участь очільник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга, перший заступник управління Ігор Коцур, голова ГО «Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» Леся Лойко, бізнесмен, фахівець лісової галузі та почесний громадянин м. Перечин Штефан Вальо, представники ЗМІ.

Під час зустрічі Валерій Мурга в першу чергу привітав усіх зі святом і побажав працівникам і ветеранам лісового господарства, міцного здоров’я, щастя, оптимізму і віри в свої сили, доброго здоров’я, благополуччя і нових трудових досягнень. Опісля він розвповів:

– Ліси відіграють важливу роль у безпеці водних ресурсів і забезпеченні водою: вони утримують атмосферну вологу, зменшують ерозію грунтів, поповнюють запаси підземних вод, сприяють збереженню високої якості водних ресурсів, таким чином, підтримують баланс води в наземних екосистемах.

Загальна площа лісових та агролісових угідь Закарпатської області становить 595 тисяч гектарів. І з кожним роком збереження лісів набирає все більшої популярності як для лісового господарства так і для громадськості краю. Зі сторони лісового управління краю лісова охорона у взаємодії з правоохоронними органами постійно веде роботу по боротьбі та попередженню незаконної вирубки лісів і звісно висаджує нові ліси.

Протягом 2015 року звільнили 14 співробітників з лісової охорони Закарпатського лісгоспу, 97 співробітників управління лісового господарства притягнули до правової відповідальності за недбалість при виконанні посадових обов’язків. Санкція за незаконну вирубку лісу передбачає штраф у 3 тисячі гривень за кубометр лісоматеріалу.

На розгляд журналістів також представили й документальний фільм на тему екології, знятий словацьким бізнесменом Штефаном Вальо. Все життя документаліст працював із землею і побачив невідворотні зміни в екології – утрамбовування грунтів технікою, що, у свою чергу спричинює зміни у відтоці грунтових вод, призводить до катаклізмів і неродючості.

Протягом останніх 7-8 років у відомстві розробили електронну базу лісів, аналогів якій немає в Україні. Вона містить відомості про лісові території, їхню флору та фауну, специфіку природньо-кліматичних умов. Після доопрацювання базу даних пообіцяли зробити відкритою для загалу. Також в області давно запровадили електронний облік деревини — кожен стовбур “ділового лісу” та кожна партія дров має відповідний електронний чіп.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМ

1484179_1563731637288350_1075785008751782064_n

Коментарі вимкнені.