❗️На #Закарпатті відібрали найрозумніших юних лісівників
24.04.2019
В Перечинському лісгоспі знову заклали шкілку дугласії
26.04.2019

На Міжгірщині відлов шкідників лісу

Однією з найбільш поширених причин всихання смерекових насаджень останні декілька десятків років є зростання чисельності верхівкового короїда. Все це відбувається на фоні посушливих років і зниження рівня грунтових вод. У пошуках кращого методу боротьби із стовбуровими шкідниками науковці виявили, що шкідники чутливо реагують на запахи.

Для моніторингу чисельності та боротьби з верхівковим короїдом, лісові господарники Закарпаття встановлюють феромонні пастки. Нині лісівники розпочали їх активно встановлювати в осередках пошкоджених насаджень у Міжгірському держлісгоспі.

За словами головного спеціалісту відділу охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту ЗОУЛМГ Романа Соболівського, при пошкоджені дерев верхівковим короїдом спочатку всихає верхня частина крони, потім відбувається заселення іншими видами шкідників середньої і нижньої частини стовбура. У деревині уражених дерев швидко поширюється синява внаслідок пошкодження грибами. Така деревина швидко втрачає технічну якість і вже не може ефективно використовуватись у виробництві.

У пошуках різних методів боротьби із стовбуровими шкідниками, науковці виявили, що шкідники чутливо реагують на запахи. Під час шлюбного періоду самки виділяють феромони – пахучі речовини. Це і послужило ідеєю використовувати запахи, які заманюють шкідників у пастки.

Для боротьби із стовбуровими шкідниками, крім проведення санітарних рубок, державні лісові господарства закупили феромонні пастки. Наразі лісівники розпочали їх активно встановлювати. Наразі розвішані вони вже в Рахівському та Мокрянському лісових господарствах. Тепер встановили 10 в Міжгірському держлісгоспі, Ізківському лісництві.

Начальник Закарпатського опорного лісопатологічного пункту ДСЛП Івано-Франківськлісозахист Василь Трикур, зазначає, встановлення феромонних пасток дозволить моніторити кількість і відловлювати жуків, і прогнозувати їх чисельність в майбутньому. Хоча наразі жук ще не літає.

Контролювати феромонні пастки лісівники будуть кожні 7-14 днів.

Коментарі вимкнені.