На Міжгірщині розпочався сезон полювання на квіткових браконьєрів

На Закарпатті зацвів неймовірний шафран Гейфеля (ВІДЕО)
01.03.2019
Крізь призму камери. Як лісівники Ясінянського ЛМГ борються з лісовими пожежами
04.03.2019

На Міжгірщині розпочався сезон полювання на квіткових браконьєрів

Йде весна – тепло несе. Поволі тане сніг і у наших горах, а на зволоженій землі за лагідного сонячного проміння вже з’являються тендітні квіти. Першоцвіти, як звикли казати, справді, мов усмішка весни. На жаль, вони приносять як радість, так і смуток. Річ у тому, що спостерігається легковажне їх знищення. За зривання пошкоджується цибулина і насіння, внаслідок чого не може утримуватися запас на зростання рослин на наступний рік. Воднораз первоцвіт є неабияким живлення для комах, які захищають ліс від шкідників.

Іван ПОПОВИЧ, провідний інженер з лісосировинних ресурсів ДП “Міжгірське лісове господарство” отож, є прохання, як велять вимоги Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про рослинний світ”, “Про Червону книгу України”,   “Про природно-заповідний фонд України”, з метою збереження під час вегетаційного періоду ранньовесняної флори не допускати знищення або викопування цибулин в період цвітіння таких червонокнижних видів, як шафран Гейфелів, підсніжник білосніжний, нарцис вузьколистий, білоцвіт весняний, сон-трава біла. Зрозуміло, запобіганню цьому лісовою охороною нашого колективу посилено контроль у сфері збереження об’єктів рослинного середовища, створено особливий режим охорони унікальної ранньовесняної флори у місцях їх зростання, буде проводитися спецоперація “Первоцвіт”. До спільних рейдів підключено працівників нацполіції, громадськість, якій не байдужа доля природи.

Виявлені порушники за придбання та реалізацію рослин, будуть притягуватися до адмінвідповідальності згідно ст. 88-1 КУаП, яким передбачено штраф на суму від сто (1700 грн.) до двісті п’ятдесят (3655 грн.) неоподаткованих мінімумів громадян або накладання штрафу за ст. 90 Кодексу України про адмінпорушення від двадцяти (340 грн.) до тридцяти (510 грн.) н. м. д. громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб від тридцяти (510 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) н. м. д. громадян теж з конфіскацією. Покаранню підлягаю всі, хто збирає, перевозить, продає і купує рослини. Звісно, ліпше полюбуватися ніжними першоцвітами на природі, не зриваючи їх.

Коментарі вимкнені.