На Іршавщині діти з «Школи у природі» на власні очі побачили рідкісних метеликів

Національні природні парки потрібні для збереження унікального біорізноманіття, – Христина Юшкевич
26.07.2016
Степан Мамчич: «Лісовий фонд Хустщини – з достатнім запасом деревини»
27.07.2016

На Іршавщині діти з «Школи у природі» на власні очі побачили рідкісних метеликів

Любителі природи, а особливо діти, добре знають про діяльність екологічного табору «Школа у природі», який проводить РМЕО «ЕКОСФЕРА» ось уже 16 років поспіль. Цьогорічний наметовий табір зібрав 33 учасника, для які були зайняті науково-дослідницькою роботою.

Кожен день був по особливому насиченим та цікавим: щоранкові руханки, проведення досліджень на теренах, захоплюючі  ігри англійською та незвичні лісові та водні ігри, а ще пізнавальні тренінги: «Поводження з ТПВ», «Лісові екосистеми», «Водні екосистеми».

«Школа у природі» від ЕКОСФЕРИ – це природоохоронні навчання в грі, походи на Смерековий камінь та на  «Чорне багно», це розписаний «від руки» порядок денний на  англійській мові, це природний побут та нехитрі розваги: гірська річка, душ з картону, handmake – картина, виконана з природних матеріалів: рісочки, камінці, квітка лісового соняшника, прикрашена листям папороті, сплетена із листя лялька-мотанка але така неймовірно природна; це годівничка для пташок з використаної пляшки ПЕТ, дбайливо прикрашена лісовим  зеленим мохом, а для розваг – пірамідки з камінців…

Тільки у НПП «Зачарований край» учасники наметового табору змогли побачити справжнісінького перелітного метелика з родини німфалід – Адмірала, який відлітає на зимування в субтропічну Африку, а навесні прилітає у наші широти, а також гриб-каракатицю, Клатрус Арчера, або – гастрофіт. Батьківщина цього  гриба-хижака Австралія та Нова Зеландія.

А про те, що вода у річках і потоках НПП «Зачарований Край» джерельно чиста і придатна для вживання стовідсотково запевняють юні дослідники табору «Школа у природі», завдяки проведеному методу біоіндикації.

Адже саме для того, шоб реалізовувати інтереси талановитих і зацікавлених дітей, щоб «заразити» молодь ідеєю дружнього ставлення до природи і щоб ця ідея переросла в стиль життя й залишилась з ними назавжди, – зібралися усі учасники «Школи у природі». А платформою для вивчення, дослідження та спостереження справжньої дикої природи став НПП «Зачарований край».

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.