На базі Виноградівського лісгоспу захистили проекти лісових культур

Понад 9 мільйонів гривень власних коштів витратили на інфраструктурні об’єкти в Брустурянському ЛМГ
15.02.2019
У Карпатах відновлюють мисливські хатинки (ВІДЕО)
15.02.2019

На базі Виноградівського лісгоспу захистили проекти лісових культур

Кожне посаджене дбайливо вирощене та збережене лісівниками дерево – це без  перебільшення цінний вклад у зелену скарбницю країни, дарунок майбутнім поколінням, справжня ціна якого визначається через десятки років. І вимірюватиметься вона не лише у грошовому еквавіленті, тому що ліс – це частина нашого життя, фактор який відчутно впливає на екологічний стан  навколишнього середовища і на наше здоров’я.

Дати нове життя лісові – створити нові насадження – основне споконвічне завдання працівника лісової галузі.

Створення високопродуктивних та біологічно стійких лісових насаджень полягає у правильному підборі головних та супутніх порід, з урахуванням їх відповідності типам лісорослинних умов і типам лісу, у використанні правильної агротехніки створення лісових насаджень. Змішані за складом і складні за формою насадження повніше використовують природні умови і, як наслідок, більш продуктивні. Лісовідновлення здійснюється двома шляхами: природним та штучним, тобто природним поновленням та створенням лісових культур.

Відтак на виконання протоколів колегії Держлісагентства України про приділення особливої уваги збереженню та максимальному використанню природного поновлення господарсько-цінних порід при проведенні робіт із лісовідновлення, 14 лютого року на базі ДП «Виноградівське лісове господарство» відбулося засідання комісії з розгляду та підготовки проектів лісових культур та природного поновлення на 2019 рік у складі представників обласного управління лісомисливського господарства та доцента кафедри лісівництва УжНУ Фелікса Гербута.

На засідання комісії прибули головні лісничі, спеціалісти з лісовідновлення та лісничі державних підприємств «Берегівське лісове господарство», «Виноградівське лісове господарство», «Мукачівське лісове господарство», «Довжанське лісове господарство», «СЛАП «Іршаваагроліс» та НПП «Зачарований край» Закарпатського ОУЛМГ.

Із метою контролю за своєчасним залісненням зрубів, відновленням корінних деревостанів та реконструкцією похідних насаджень, комісія розглядала представлені підприємствами проекти лісових культур та природного поновлення, баланси садивного матеріалу, облік лісокультурного фонду підприємств та звіти про виконання Галузевої програми розвитку лісонасінневої справи на 2010-2020 роки.

Коментарі вимкнені.