Москаль побував на богослужінні в оновленій лісівниками дерев’яній церкві на Великоберезнянщині й подарував прихожанам три ікони

На Закарпатті знову незаконна рубка лісу
09.09.2016
Мурга показав, якими іграшками мають гратися закарпатські діти
11.09.2016

Москаль побував на богослужінні в оновленій лісівниками дерев’яній церкві на Великоберезнянщині й подарував прихожанам три ікони

Турбота про давній храм – це пам’ять про наших прадідів, у яких маємо повчитись віри й любові до ближнього, бережного ставлення до святинь…

Коли   востаннє замінювали дах на дерев’яному барокового стилю храмі Святої Анни у Буківцьовій, селяни не пригадують. Це могло бути десь на початку   минулого століття. Шинглі на даху почорніли, прогнили, покришилися. Нещодавно   дах на храмові став протікати дах. Появилася загроза руйнації стін.

Нині Буківцьова – невеличке гірське село на 118 дворів. Значна частина жителів – літні люди, адже молодь переважно переїздить і міста та низинні села. Одначе ані економічні, ані якісь інші труднощі не завадили віруючим прагнути оновити те, що будували їхні діди і бабусі.

Відтак, на сьогоднішній день більша частина реставраційних робіт у церкві Святої Анни в с.Буківцьово Великоберезнянського району завершені. Сьогодні (11.09) Геннадій Москаль відвідав богослужіння в оновленому храмі, оглянув якість робіт, пригостив місцевих діток солодощами й подарував церкві три ікони – одна з них виконана на склі, друга бурштинова, а третя традиційна дерев’яна.

Реставрація церкви Св.Анни почалася в квітні цього року з ініціативи Г.Москаля, після того як він побував із робочою поїздкою на Великоберезнянщині. Місцеві мешканці поскаржилися, що стара дерев’яна церква, збудована ще в 1792 р., знаходиться в занедбаному стані й поступово руйнується, тому керівник області доручив знайти умільців, котрі провели б реставраційні роботи без застосування новітніх матеріалів, щоб не спотворити історичну цінність споруди.

На сьогодні майстри під керівництвом начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги повністю перекрили дах шинглями (колоті дерев’яні дощечки), виготовили нові куполи й хрести, а також поміняли частину крокв, що згнили. Залишилося завершити певні роботи з покрівлею й привести до ладу інтер’єр.

– Особливо важко було зняти з церкви старі і встановити нові куполи з хрестами, однак майстри впоралися, так що до нинішнього свята Главосіків богослужіння провели в оновленому храмі, – зазначає Геннадій Москаль. – Головне те, що зараз унікальна дерев’яна церква заново перекрита, тому загрози її руйнування вже немає.

Коментарі вимкнені.