Уже відновлено 22,3 тис. га лісу, на яких висаджено 122 млн дерев, – Андрій Заблоцький
04.05.2020
На Закарпатті хворіє ліс
05.05.2020

Ліси Карпат потребують доріг

На Закарпатті останні 15 років будуються лісові артерії. Найперша й найважливіша причина їх появи — цe те, що у недоступних для людини місцях перегниває цінна деревина, поширюються хвороби лісу. Дороги дають Карпатам ще один великий плюс: можливість розвивати туристично-рекреаційну галузь.
 
Дороги в лісі будуються по всій Закарпатській області. Лісівники кажуть, нова дорога дозволить в першу чергу охороняти ліс від незаконних рубок і лісових пожеж, а відтак боротися з хворобами дерев. На даний момент загальна площа уражених лісів становить 19 090 гектарів. З них шкідниками вражені 2023 гектара, хворобами лісу – 11 019 гектарів, вітровалами і буреломами – 6047 гектарів. Для того, щоб розчистити лісові масиви від пошкоджених дерев, необхідно, щоб до ділянок можна було дістатися.
 
Дороги будуються не тільки в Україні, а також у країнах Європи – Австрії, Швейцарії, Німеччини, Франції. Спеціалісти стверджують, що для сталого ведення лісового господарства потрібно збільшення щільності лісової дорожньої мережі, яка має в першу чергу призначення для оперативного реагування на надзвичайні події в лісових насадженнях, охорони від незаконних рубок та пожеж, сприяє розвитку туризму та рекреаційних місць відпочинку.
 
Все це сприяє розвитку не тільки території лісових господарств, але і Закарпаття в цілому.
 
Так, зокрема у 1 кварталі 2020 року підприємствами Закарпатського ОУЛМГ розпочато будівництво у трьох державних підприємствах ДП «Берегівське ЛГ», ДП «Брустурянське ЛМГ», ДП «Рахівське ЛМГ» земляного полотна всього майже 3,2 км та облаштували дорожнім одягом всього 1,1 км.
 
 
 
 
 
 

Коментарі вимкнені.