Ставка – на глибоку переробку деревини в Закарпатті
12.07.2016
У Румунії відбувся з’їзд лісівників Карпатського регіону
14.07.2016

Лісу на Тячівщині стало більше

У ДП «Мокрянське ЛМГ» створені розсадники для вирощування нового посадкового матеріалу. Про це розповів директор держлісгоспу Володимир Куцин. 

 «Від якості посадкового матеріалу залежить майбутнє лісового фонду. А щоб виростити здорові та міцні дерева потрібно мати добре доглянуті саджанці. Саме тому в Брадульському лісництві облаштовано два розсадники. В одному у вирощуванні посадкового матеріалу нам допомагають працівники підприємства, учнівська молодь та громадськість, а в іншому – бригада жінок, які працюють посезонно», – розповідає Володимир Куцин.

У свою чергу лісничий Брадульського лісництва Микола Кубинець запевняє, що минулого року в одному з розсадників на площі 0,4 га було висіяно насіння смереки. Також мають лісівники й цьогорічні посіви – модрину, тую, тис ягідний.  В іншому розсаднику вирощують посадковий матеріал з 8 лісових порід – тис ягідний, явір, ясен, ялицю білу та ялицю гігантську. Тож лісу на Тячівщині стало більше.

«Щоб виростити здорові саджанці спочатку проводимо осінню підготовку ґрунту. Перед посівом робимо його культивацію із внесенням мінеральних добрив. Двічі  на місяць здійснюється прополка і  якщо потрібно при засушливих періодах, рослини  притіняються спеціальними щитами та звісно проводиться їх зрошення. Загалом саджанці у цьому розсаднику проживають три роки, відтак їх використовують для відновлення лісових угідь», – додає лісничий.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

 

Коментарі вимкнені.