Степан Мамчич: «Лісовий фонд Хустщини – з достатнім запасом деревини»

На Іршавщині діти з «Школи у природі» на власні очі побачили рідкісних метеликів
26.07.2016
Держлісагентство звернулося до Мінприроди з проханням провести перевірку дотримання природоохоронного законодавства у Сухолуччі
27.07.2016

Степан Мамчич: «Лісовий фонд Хустщини – з достатнім запасом деревини»

Хустське лісове дослідне господарство складається з 10 лісництв загальною площею у понад 42 тисячі гектарівНайбільшу площу у лісовому фонді займають букові деревостани. На наступному місці – клен, явір, граб, ясен, акація, вільха, сосна та береза. А нещодавно до лісового фонду ДП «Хустське ЛДГ» приєдналося 11 тисяч га від філії «Хустське ЛАГ». Попри велику площу лісового фонду, лісівники в господарстві працюють за принципом максимально наближеного до природи лісогосподарювання.

Як розповідає директор господарства Степан Мамчич, на початку 2000-х років Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства активно впроваджує новітні методи та технології лісового господарювання у рамках швейцарсько-українського проекту розвитку лісового господарства «FORZA». Першою пілотною територією проекту стало ДП «Хустське ЛДГ». Головна мета проекту – досягнення сталого багатофункціонального ведення лісового господарства з особливим наголосом на належне управління довкіллям та поліпшення життєвого рівня місцевого населення.

«У 2000 році ми мали швейцарсько-український проект. Звідси і назва нашого господарства. Н. Бистрий був обраний пілотною територією для втілення ідей інтегрального плану розвитку водозбору — із застосуванням світового досвіду та сучасних технологій.. Відтак були впроваджені новітні технології, а саме електронні карти місцевості, завдяки яким можна в будь-який момент отримати детальну інформацію про ту чи іншу ділянку лісу. Опісля чого спільними зусиллями українських та чеських колег-лісівників було виконано статистичну інвентаризацію лісу. Розпочалося й переформування лісових насаджень краю з однопородних, одновікових у мішані, різновікові шляхом проведення не суцільних, а вибіркових рубок. Хочу також наголосити, що лісовий фонд Хустщини – з достатнім запасом деревини», – каже Степан Мамчич.

Відтак, крім новаторських підходів до господарювання у лісах, день у день хустські лісівники виконують свої обов’язки з охорони та захисту лісу від незаконних рубок, їх відновлення та ефективного використання. Усі лісогосподарські заходи виконуються в межах намічених лісовпорядкування обсягів.

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.