Лісові мешканці зафіксовані у Великобичківському лісгоспі біля підгодівельних майданчиків

Виноградівщина. Майже 200 мішків сміття зібрали учасники акції «Чисті Карпати»
27.09.2017
Учні Кам’яницького шкільного лісництва ДП «Ужгородський лісгосп» долучилися до глобальної акції FSC
29.09.2017

Лісові мешканці зафіксовані у Великобичківському лісгоспі біля підгодівельних майданчиків

Лісові мешканці зафіксовані у Великобичківському лісгоспі біля підгодівельних майданчиків
 
У працівників лісомисливського господарства є значна частка відповідальної роботи – охорона, збереження і турбота про фауну. Позитивна оцінка такої праці – це коли лісові мешканці густо наповнюють зелені насадження, безпечно почувають себе на волі, коли спостерігається їх примноження.
 
Діяльність лісомисливгоспу, звичайно ж, спрямована і на ведення мисливського господарства. У Великобичківському лісомисливгоспі, площа мисливських угідь якого складає 32 тисячі га, мешкають 240 оленів, 468 козуль, 107 кабанів та 751 голів зайця-русака. А ще в угіддях водяться лисиця, борсук, куниця лісова та кам´яна, тхір, видра, білка, рись, вовк, ведмідь бурий, кіт лісовий, глухар тетерук, орябок та ін. звірі. Починаючи з травня кожного року для своїх підопічних працівники Великобичківського лісомисливгоспу готують харчі на зиму. Літо практично присвячено підготовці сіна, заготівлі віників і найголовніше солонців.
 
Директор Великобичківського лісомисливгоспу Юрій Сойма каже: «Настає холодна пора – зима, коли дикі тварини потребують людської допомоги, кормів, а з ними – і необхідних поживних речовин для існування, наприклад, солі. І в той час, коли лісові мешканці живляться заздалегідь підготовленими харчами, за ними можна спостерігати». За словами директора багато цікавого і нового дізнались із життя фауни у своїх лісових масивах, коли встановили поблизу підгодівельних майданчиків спеціальні камери відеоспостереження:
 
«Завжди захоплено переглядаємо відео, бачимо, хто годується: і птиця приходить, і хутрові звірі, цікаві їхні повадки, поведінка. Таке на власні очі побачити мало кому вдасться, адже звір боїться, далеко чує людину. Спостерегли в онлайн-режимі епізод, коли свиноматка прийшла до годівниці із новим приплодом маленьких смугастих поросят і минулорічним. Така собі велика сімейка. А то рано прокинувся борсук і прийшов підживитися. Прилітав і сірий журавель, він занесений у Червону книгу України або прийшов благородний олень чи козуля. Так лісівникам і чисельність підрахувати легше, адже всі хочуть їсти. А коли дивишся на відео, то розумієш, що робота лісівників та єгерів проведена не марно».

 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.