Лісівники Закарпаття звертаються до туристів: забирайте сміття із собою!

У Богданському лісництві проводять роботи аби попередити повінь (ВІДЕО)
09.11.2016
Держлісагентство підписало Галузеву угоду з профспілкою працівників лісового господарства України
10.11.2016

Лісівники Закарпаття звертаються до туристів: забирайте сміття із собою!

Загальновідомо, що ліси Закарпатської області піддаються високим антропогенним навантаженням і вимагають постійної уваги з боку не тільки лісівників, а й громадськості. До Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства від громадян на незадовільний санітарний стан лісів. Улюблені місця відпочинку людей на природі все частіше перетворюються на звалища і завдають шкоди навколишньому природному середовищу, стають небезпечними для здоров’я людей.

Працівники держлісгоспів регулярно проводять роботи з розчищення лісів, проте, у весняний і літньо-осінній періоди, коли відвідуваність лісів особливо висока, звалища побутових відходів утворюються повсюдно. Працівники лісового господарства переконані в тому, що одними заходами з прибирання сміття не вирішити проблеми санітарного стану лісів. Як відомо, чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Тому необхідно підвищувати у громадян культуру знаходження в лісі і прищеплювати дбайливе ставлення до природи. Так виникла ідея залучати населення до збирання лісів туристичного регіону.

Відтак, працівники лісових господарств Закарпаття регулярно проводять акції з очищення лісових угідь від сміття. Окрім того, лісівники облаштовують місця відпочинку для туристів та поряд із ними встановлюють смітники.

– Проблема освіти звалищ існує не тільки в місцях відпочинку. Хоча працівники держлісгоспів очищають ліс від побутових відходів. Наразі сильно засмічені лісові ділянки вздовж доріг, а також території, розташованій в безпосередній близькості від об’єктів транспортної інфраструктури. Треба пам’ятати, що зелені легені мають не тільки наукову, а й історичну цінність. Для жителів ліс важливий, перш за все, як об’єкт природного середовища, що потребує умовах сильних антропогенних навантажень в турботі й підвищеної уваги. Міжгірщина – край туристичний і лісівники просять не засмічувати ліс, який годує і допомагає людям сторіччями, – звертається до туристів директор Міжгірського держлісгоспу Іван Барна.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.