ДП “Берегівське ЛГ” тимчасово призупиняє виписку дров на опалювальний сезон 2018!
19.02.2018
Лісівники ДП «Рахівське ЛДГ» звернулися до громадян!
20.02.2018

Лісівники Закарпаття: ситуація з АЧС контрольована (ВІДЕО)

Уже цього року відстріляно понад сотня тварин цього виду. У семи випадках вірус африканської чуми підтвердився лабораторно. Для уникнення масового розповсюдження, туші хворих тварин утилізують. А в три кілометровій зоні виявлення лісівники проводять повне знищення кабанів. У 10-ти кілометрах від місця ураження – моніторинг.
У Держспоживслужбі запевняють, що серед свійських тварин підтвердження АЧС не має. Утім не виключають вірогідність і їх зараження. Тому разом з лісівниками відстежують ситуацію і серед населення та рекомендують не нехтувати правилами безпеки. Не підтверджений вірус африканської чуми і загалом по Ужгороду та району.
 
Тому підстав для паніки чи введення карантину на місці та й в області загалом – не має. Лісівники запевняють – ситуація цілком контрольована. Щоб не повторилася ситуація торішньої давності, спеціалісти наполегливо радять не приховувати підозри вірусу у свійських тваринах. А відразу звертатися до правоохоронців чи до місцевого самоврядування. Наразі відомо, що у разі виявлення АЧС, господар зможе отримати певну компенсацію.

Коментарі вимкнені.