Лісівники Закарпаття попереджають: злочинцям доведеться платити гігантські штрафи

Мурга пообіцяв «жорстко наказувати» нечесних лісівників, Наталія Катреняк звільнила одіозного лісничого
23.09.2016
Найкращі працівники ДП «Великобичківське ЛМГ» отримали нагороди
26.09.2016

Лісівники Закарпаття попереджають: злочинцям доведеться платити гігантські штрафи

Осінньо-зимовий період змушує частину громадян задумуватися над тим, чим опалювати власні домівки. Особливо актуальне це питання тепер, коли ціни на газ та електроенергію стали тягарем для пересічних громадян. Тому єдиним оптимальним шляхом вирішення цього питання є придбання дров. Для Закарпаття – це місцевий енергетичний ресурс і він найближчий у наших умовах.

Проте громадяни вирішують цю проблему по-різному. Частина населення купує дрова законним шляхом, незважаючи на високу вартість. А декотрі – йдуть рубати цілком здорові дерева, які зігріють домівку в холодну пору року. Вони йдуть до лісу і самовільно пиляють дерева на дрова. Такий спосіб є злочинним.

До, прикладу, з початку 2016 року працівники лісової охорони державного підприємства «Перечинське лісове господарство» виявили 21 випадок незаконної вирубки дерев на території Державного лісового фонду. Загальна кубомаса незаконно зрубаної деревини становить 70,22 м3, вартістю 336,831 тис. грн. В більшості випадків виявлення самовільних рубок, були встановлені лісопорушники, які самовільно заготовили 39,59 м3 деревини на суму 180,332 тис. грн. На цих осіб були складені протоколи, постанови, які були направлені в суд для стягнення з порушників суми шкоди завданої лісу, нанесеної внаслідок неправомірних дій. Матеріали по самовільних рубках на яких не було виявлено лісопорушників направлено в поліцію для подальшого розслідування. Працівниками лісової охорони вживаються заходи, спрямовані на недопущення здійснення самовільних рубок, – розповідають у Перечинському лісгоспі.

Адже за самовільну вирубку дерев передбачене покарання відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою стягується штраф в розмірі від 85 до 170 гривень. Крім того, лісопорушник відшкодовує нанесені ним збитки лісовому господарству. Розмір збитків залежить від розміру пенька після спилу дерева. Варто додати, що в окремих випадках за самовільну порубку передбачена кримінальна відповідальність. Одним із визначальних факторів для притягнення порушника до кримінальної відповідальності є розмір завданої шкоди, коли ця шкода є істотною (це визначається індивідуально в кожному конкретному випадку з урахуванням категорії захисності лісу, інших факторів, які встановлюються в ході проведення слідства).

Відповідно до постанови КМУ від 23 липня 2008 р. N 665 за 1 пень діаметром 1,0 метр з урахуванням індексацій, сума шкоди становитиме 23 тисячі 564 гривень.

Підсумовуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що вчинення незаконної рубки — дорога справа з неприємними наслідками.

snymok-ekrana-2016-09-26-v-11-07-32

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.