Немає нічого неможливого, якщо ти цього хочеш! Лісівники Закарпаття подолали третій 2000

Лісівники Закарпаття підкорюють нові вершини!
09.09.2019
Гора Петрос стала “екватором” поставленої мети закарпатських лісівників (ВІДЕО)
09.09.2019

Немає нічого неможливого, якщо ти цього хочеш! Лісівники Закарпаття подолали третій 2000

Всі знають, що найвища гора на Україні це Говерла. А зможете назвати другі вершини? А скільки всього в Україні двотисячників Ви знаєте?
Друга по величині гора України – гора Бребенескул (2035), за нею у списку Гора Піп-Іван Чорногірський (2028), четверта – одна з найяскравіших перлин у короні Чорногірського хребта – вершина Петрос (2020 м). Гора Петрос розташована у північно-західній частині масиву між горами Шешул (на південному заході) і Говерла (на сході). Про інші будемо писати поступово. В Україні всього шість вершин, що перемахують за 2 000 метрів, і всі вони зосереджені на одному гірському масиві — Чорногорі.
 
Петрос вважається однією з найбільш небезпечних на Чорногорі в негоду. Петрос – остання висока гора на Чорногірському хребті. Якщо Піп-Іваном Чорногору починають, то Петросом – завершують. Стоїть одразу ж за Говерлою. Гори роз’єднує глибока сідловина, що ніби відокремлює Петрос від решти хребта. Через таке розташування гора часто стоїть у хмарах, а у її маківку нерідко влучають блискавки. Щоб ви могли оцінити силу штормового вітру, який регулярно наштовхується на Петрос: кілька років тому на вершині встановили кованого хреста з товстого металевого пруту: вітер скрутив інсталяцію у «штопор» і поклав додолу.
 
Поки хтось пише, що лісу немає або в українських Карпатах неможливо розвивати туризм, закарпатські лісівники вкотре відкривають для преси та громадськості дійсність і реальний стан ведення лісового господарства.
 
Саме такий флешмоб започаткував нинішній начальник Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Мурга. Флешмоб підкорення 2000-х вершин та відкритості в роботі. Цими вихідними лісівнича родина підкорила грозову гору Петрос, проїхавши лісовими масивами Рахівського, Великобичківського та Ясінянського лісомисливгоспів, піднявшись на вершину, з якої відкриваються дивовижні панорами. Не вирубаних залисин, тобто полонин, які приймають за вирубки, а густих дрімучих лісів, культур, рекреаційних пунктів, форелевих перепадів та лісових доріг.
 
Валерій Мурга відмічає, що у закарпатських лісах повний порядок у всьому, але не всі про це знають, тому завели таку традицію — підкорення складних маршрутів через ліси, щоб всі охочі могли побачити господарювання та отримати на будь-які питання відповіді.
 
«Роль лісівників, функція пов’язана і з величезною відповідальністю і з великим навантаженням, тому що одна справа сидіти десь там на Олімпі і зверху спостерігати, що там відбувається, а інша справа безпосередньо напряму працювати з людьми, відчувати, що відбувається, і нести відповідальність за свої слова і справи. У вас почесна і приємна, але складна і відповідальна робота. Працюючи активно в сфері лісового господарства, чесно, відкрито, лісівники сприяють природному, правильному, справедливому балансу інтересів в нашому суспільстві, роблять все для того, щоб активісти та журналісти і пересічні громадяни однаково ставилися до закону, а органи влади, управління, правоохоронної сфери також були нейтральні і з честю виконували свої службові обов’язки», – відмічає Валерій Мурга.
В горах зустрічаєш дуже багато хороших людей. Підкорення вершин напередодні Дня працівника лісового господарства – унікальний лісівничий флешмоб. Піднімаючись разом до вершини крізь важкі скелясті стежки, бачиш, яка у кого витримка, сила волі, амбіції, вміння працювати та дружити в одній команді та чого досягне людина.
 
Ніколи немає 100% впевненості ні перед однією горою, що досягнеш заповітної вершини. Багато людей недооцінюють навіть гори, бо думають, що це легко і просто, але це не так. Гору потрібно поважати. Ніхто не знає, чи буде дощ, чи буде хорога погода. Тому перед самим підьйомом все пройшли інстуктаж із техніки безпеки праці та зареєструвалися в журналі, а супроводжували лісівників працівники ДСНС у Закарпатській області, рятувальники, які знають найкраще, як поводитися під час сходження на вершини.
 
«Наша група фантастична і видатна, тому що, нас було 80 осіб. З нами були відеооператори, фотографи, фахівці лісового господарства та мисливці, всі робили яскраві фото і кожен додав свої позитивні емоції у спільний кошик під час походу. І так команда сильних духом і витримкою людей легко справилася із черговою вершиною. А після підкорення всі дружнім колективом поздоровили один одного зі святом, яке будуть відмічати у цю неділю та зробили спільне фото», – підсумував Валерій Федурця, голова Закарпатської обласної організації профспілки працівників лісового господарства.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ 

Коментарі вимкнені.