Лісівники та вогнеборці Воловеччини тренувалися гасити лісові пожежі на Верецькому перевалі

24 червня т.в.о. Голови Держлісагентства Христина Юшкевич – у прямому ефірі Українського радіо
23.06.2016
На Черкащині відбулася виробнича нарада Держлісагентства щодо протипожежних заходів
23.06.2016

Лісівники та вогнеборці Воловеччини тренувалися гасити лісові пожежі на Верецькому перевалі

Підрозділи лісової охорони ДП «Воловецьке ЛГ» та фахівці управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Закарпатській області за участі державної пожежно-рятувальної частини-провели провели спільні навчання з ліквідації пожежі. Необережне поводження з вогнем – і сильна пожежа в лісі та наслідки необережного поводження в лісі – головне що було презентовано представникам ЗМІ під час показових навчань.

Так 23 червня, на Верецькому перевалі (кордон між Львівською та Закарпатською областями) в урочищі Жупанська кривуля було проведено спеціальне об’єктивне тренування.

Згідно з легендою навчань, під час планового патрулювання лісовими масивами на території новоствореного Верхньоворітського лісництва в 20 кварталі, 15 виділ була помічена пожежа. Раніше це була територія агролісів. Полум’я охопило 0, 5 га території лісу. Виникла загроза розповсюдження пожежі. Завдяки спільним зусиллям співробітників ДСНС і Воловецького лісгоспу пожежу було ліквідовано.

Під час навчального гасіння пожежі рятувальники вивели з лісу грибаря, який потрапив в зону небезпеки. Після ліквідації пожежі йому була надана допомога психологів. На місці події також працювали й медпрацівники.

«Вогнем було охоплено 0,5 гектарів. Щохвилини територія, охоплена вогнем, збільшувалася. Прибули 20 працівників Верхньоіерецького лісництва організують розвідку і в міру сил починають гасіння пожежі. Більше 10 рятувальників знаходилися в зоні пожежі. Потім на місце НС виїжджає пожежна дружина і оперативно приступає до гасіння вогню», – розповів директор ДП «Воловецьке ЛГ» Василь Росол.

«Ліквідація подібної пожежі, як правило, пов’язана з високим ризиком як для співробітників лесопожарного центру, так і для фахівців надзвичайного відомства і вимагає від них найвищою підготовки. Це ми сьогодні і постаралися відпрацювати», – розповів начальник 11 державної пожежно-рятувальної частини Микола Гвоздак.

Основною метою проведення такого роду навчань стояло завдання перевірити готовність лісової охорони та рятівників до дій у разі виникнення лісової пожежі й вдосконалити організацію навичок проведення гасіння лісових пожеж, відпрацювати практичні навички лісників з виявлення та гасіння лісових пожеж, а також оцінити готовність відповідних служб та працівників Воловецького лісгоспу до пожежонебезпечного періоду.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.