На Закарпатті питання пожежонебезпечного періоду на контролі влади

Весняна лісокультурна кампанія на Хустщині завершена
27.04.2020
На Виноградівщині перешкодили замаху на життя диких звірів
27.04.2020

На Закарпатті питання пожежонебезпечного періоду на контролі влади

З настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду відмічається збільшення кількості пожеж через необережне поводження з вогнем, спалювання залишків рослинності, дитячих пустощів тощо. Через непоодинокі випадки спалювання сухої рослинності наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.

Зростає небезпека розповсюдження таких пожеж у лісові масиви, на дачні ділянки, об`єкти різних форм власності, населені пункти та інші напрямки, що може призвести до непередбачених наслідків.

На виконання розпорядження голови Закарпатська обласна державна адміністрація Олексія Петрова було проведено координаційну нараду з ТВО начальника Управління ДСНС України у Закарпатській області Романом Гудаком та головним лісничим Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігорем Коцуром з питань виконання положень протоколу 4 комісії ТЕБ та НС від 10.04.2020 року в частині запобігання та ліквідації можливих пожеж на найбільш небезпечних напрямках.

Окрім того, наголошено на необхідності організації та виконання наступних заходів:

– організація і проведення практичних дій по відпрацюванню взаємодії сил та засобів, що згідно з мобілізаційними планами ліквідації лісових пожеж залучаються до їх гасіння;

– забезпечення, з настанням сухої спекотної погоди, постійного патрулювання ділянок лісу, найбільш небезпечних в

пожежному відношенні місць масового відпочинку громадян, що прилягають до лісових масивів;

– не допущення неконтрольованого поширення лісових пожеж та їх переростання у масштабні;

– залучення підпорядкованих підрозділів, наявних сил і засобів, незалежно від попередньої оцінки масштабів та складності лісової пожежі. При потребі забезпечення повного розгортання зведених загонів та залучення сил і засобів із інших районів (дільниць, зон відповідальності), тощо.

Боротьба з пожежами, вчасне попередження, виявлення та припинення точок запалювання є критично важливим питанням, яке перебуває на постійному особистому контролі у керівництва області.

Коментарі вимкнені.