Лісівники Свалявщини нагадують: не забуваймо про пожежну безпеку

Лісовідтворення крокує Закарпаттям: на черзі Берегіщина
03.04.2020
Лісівники ДП “Довжанське ЛМГ” готові до протистояння лісовим пожежам
06.04.2020

Лісівники Свалявщини нагадують: не забуваймо про пожежну безпеку

Як ми бачимо, настання теплої весняної погоди не за горами, тому лісова охорона Державного підприємства Свалявське лісове господарство наголошує на забороні спалювання сухої рослинності та її залишків, так як при цьому пошкоджуються не тільки дерева, кущі, трав’яниста рослинність, а гинуть також дикі тварини, птахи, комахи; вогонь знищує службові споруди у лісах, може перекинутись на житлові будинки, що знаходяться поряд з лісом. На лісових пожежах можуть загинути й люди…

Згідно статті 39 Закону України “Про тваринний світ” та статті 27 Закону України “Про рослинний світ ” випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів, при умові дотримання відповідних умов.

За шкоду завдану довкіллю та здоров’ю людей порушник може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Так випалювання стерні, луків, пасовищ, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях, у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу згідно ст.77-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, а саме тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тому просимо Вас шановні громадяни, мешканці та гості Свалявщини, неухильно дотримуватись цих правил, а також пожежної безпеки в лісі, так як після сходження снігового покриву настає пожежонебезпечний період.

Якщо  Ви помітили пожежу в лісовому масиві чи поблизу і ви не можете погасити її самотужки,  негайно телефонуйте до служби порятунку за телефоном „101”, а також повідомте  нас ДП “Свалявське лісове господарство” за телефоном 7-32-58 та по можливості розясніть про місце загоряння. Давайте загальними зусиллями збережемо природу! 

Коментарі вимкнені.