Лісівники Міжгірського лісгоспу формують майбутні високопродуктивні насадження

Лісівники Виноградівського лісгоспу зібрали 2670 кг лісового насіння
11.11.2019
Лісівники Брустурянського лісомисливгоспу облаштували новенький рекреаційний пункт
11.11.2019

Лісівники Міжгірського лісгоспу формують майбутні високопродуктивні насадження

Довгим і трудомістким є шлях від однорічного саджанця до зрілого високопродуктивного лісу. Тут все має значення: і правильно підготовлений грунт, і якісний стан саджанців, і вчасність посадки, професійність кадрів.
 
Особливо важливими є рубки догляду за лісом в молодняках, без яких не можливо виростити та сформувати високопродуктивні насадження. Цей важливий лісогосподарський захід у Міжгірському лісовому господарстві проводять добре підготовлені спеціалісти. За словами директора Міжгірського лісгоспу Івана Барни, при проведенні рубок догляду за лісом поліпшується якість і породного складу насаджень, зберігаються і посилюються екологічні, естетичні та інші властивості лісу, підвищується його стійкість, створюються умови для скорочення термінів вирощування технічно стиглої деревини.
 
В перші роки після створення лісових культур, висадки сіянців з розсадника поряд з доглядами за лісовими культурами проводяться початкові рубки догляду в молодняках. Це – освітлення, в друге десятиріччя – прочищення. При освітленні лісові господарники формують деревостани бажаного складу та густоти головної породи, яка відповідає конкретним лісорослинним умовам та призначенню створюваного деревостану.
 
При прочищенні формують склад і рівномірне розміщення дерев головної породи на площі, оптимальну структуру майбутнього деревостану, таким чином регулюють кількісне співвідношення окремих порід в насадженні.
 
За оперативними даними, лісівники Міжгірського лісгоспу станом на 1 листопала провели освітлення на площі 55 гектарів. Важливим критерієм оцінки кожного лісівника, керівника держлісгоспу є стан лісових культур. Своєчасний догляд за лісовими культурами – обов’язкова вимога у роботі лісівника.
 
 
 

Коментарі вимкнені.