Лісівники ДП «Брустурянське ЛМГ» зібрали понад 480 кілограмів лісонасіннєвої сировини

Відбулося засідання колегії Держлісагентства
26.02.2018
Лісокультурна рада Закарпатського ОУЛМГ погодила проекти лісових культур лісівників Тячівщини
26.02.2018

Лісівники ДП «Брустурянське ЛМГ» зібрали понад 480 кілограмів лісонасіннєвої сировини

Найважливішим завданням лісового господарства на майбутній період є відновлення лісу на минулорічних заготівлях. Для чого необхідно мати високоякісне насіння. Турбота про насіння – це турбота про завтрашній ліс. У зв’язку з цим лісівники Брустурянського лісомисливгоспу провели роботу по заготівлі смерекових та кедрових шишок.

Про заготівлю шишок розповів інженер виробничо-технічного відділу ДП «Брустурянське ЛМГ» Володимир Косюк: Цього року лісівники традиційно заготовили смерекові шишки, які наразі знаходяться на збереженні та частково висушуються у спеціальних шишкосушарках. Процес починається з заготівлі шишок з плюсових і кращих дерев, які визнані за найвищою оцінкою якості. Зібрали шишки в грудні-січні і привозимо їх на зберігання і просушування. Обсяг цьогорічної заготівлі склав понад 480 кілограмів лісонасіннєвої сировини – бука, дуба, смерки, кедру.

Суто смереки лісівники цьогоріч заготовили 88 кілограмів. Вся заготовлена лісонасіннєва сировина відправлена для переробку в шишкосушарці у Кедринському лісництві, де в даний час проводиться її просушування. Для цього того року була зроблена шишкосушарка, придбано обладнання з обезкрилення та очищення насіння. Отримане насіння зберігаються в спеціалізованих складах в скляних бутлях з герметичними кришками. Всі місця тари кожної партії насіння мають зовнішні і внутрішні етикетки, що містять відомості, передбачені положенням ГОСТ «Насіння дерев і чагарників. Відбір зразків».

Вологість насіння контролюється по зміні кольору «кобальтового» паперу. Щорічно на складі лісового насіння зберігається дворічний запас лісового насіння, що дає можливість лісівникам області в неврожайний рік мати необхідну кількість насіння для посіву в лісових розсадниках. Насіння, яке буде висіватися навесні проходить стратифікацію і вже потім висівається у розсадниках. У квітні-травні висівається смерека, яка росте у розсаднику три роки, а вже опісля дорослі дерева пересаджуються на ділянки, де є заплановане згідно з проектом лісових культур лісовідновлення.

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.