Лісівники Довжанського лісомисливгоспу облаштували пішохідний маршрут

Свалявський лісгосп новорічні ялинки вирощує на спеціальних плантаціях
04.01.2018
Неймовірний фоторепортаж зимового Воловця (ФОТО)
04.01.2018

Лісівники Довжанського лісомисливгоспу облаштували пішохідний маршрут

Лісівники Довжанського лісомисливгоспу облаштували пішохідний маршрут
 
Лісівники ДП «Довжанське ЛМГ» у лісових масивах Загатянського лісництва облаштували маршрут для відпочиваючих й новенький рекреаційний пункт. Рекреаційний пункт розташований в урочищі «Гат» (кв.13 вид.21) і має дуже велике значення для населення.
 
Як зазначають лісівники, туристичний маршрут починається з села Загаття Великодільського лісництва, яке розташоване в гірській частині Карпат Великодільського хребта, з північної сторони лісовий масив Гат. Навколо села, а найбільше з південної сторони, поширений ярково-балковий релєф. Шлях простягається крізь загальнозоологічний заказник місцевого значення Гат. А неподалік від цього місця розташований ботанічний пам’ятник природи місцевого значення «Берська європейська», де охороняється рідкісна на теренах області порода дерева – берека європейська».
 
«Цікавим для туристів та відвідувачів Іршавського району буде й чинна дерев’яна церква Святого Архістратига Михаїла, збудована в 1658 році. Ідучи далі й піднімаючись по лісовій дорозі вздовж 5 кілометрів, кожен зможе відпочити в дерев’яній бесідці в урочищі «Приймо». Після цього проходячи ще 5 кілометрів в урочищі «Ликовець» можна побачити букові праліси, – насадження, вік яких налічує понад 200 років», – зазначає директор ДП «Довжанське ЛМГ» Василь Ледней.
 

У свою чергу головний інженер лісомисливгоспу Віталій Шрам зазначає: «Для тих, хто дійде до кінця туристичного маршруту, буде відкриттям дерева-старожили, вік якого понад 250 років і діаметром 140 сантиметрів. А дійшовши до урочища «Хрести» можна побачити історичний пам’ятник партизан Великої вітчизняної війни, де десантувалися партизани під керівництвом партизана Прищепи.  До визволення загін виріс у партизанське з’єднання чисельністю понад 800 чоловік.

У серпні 1944 року біля с. Берегуйфалу, що на Берегівщині, десантувалася угорська, партизанська група Дюли Усти, вслід за нею — група українця Івана Прищепи. За наказом Українського штабу партизанського руху групи Івана Прищепи і Дюли Усти об’єдналися в один партизанський загін, і він увійшов в історію як загін Усти-Прищепи. На час об’єднання в його складі було вже близько сотні бійців — в основному з числа місцевого населення. З часу десантування і до 26 жовтня 1944 року партизани загону провели близько двох десятків бойових операцій, і він виріс до 250 чоловік.
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.