Лісівники Довжанського лісництва ДП «Ясінянське ЛМГ» продовжують підготовку до весняної лісокультурної кампанії.

Вітаємо вогнеборців з Днем пожежної охорони!
17.04.2020
Із світлим та величним святом Христового Воскресіння!
18.04.2020

Лісівники Довжанського лісництва ДП «Ясінянське ЛМГ» продовжують підготовку до весняної лісокультурної кампанії.

Лісівники Довжанського лісництва ДП «Ясінянське ЛМГ» продовжують підготовку до весняної лісокультурної кампанії.

Черговим етапом підготовчих робіт здійснено викопку, сортування і складання у пучки посадкового матеріалу та закладка сіянців і саджанців на зберігання у снігову яму. Зберігання посадкового матеріалу таким способом, зі слів лісничого, найбільш ефективний спосіб забезпечити хорошу приживаність сіянців і саджанців на лісових зрубах. Справа у тому, що територія лісництва розташована на гірських схилах з різними висотами, і характеризується специфічними кліматичними умовами зі зниженням температур по мірі підняття вгору. Відповідно до існуючого температурного режиму відбувається і процес початку вегетаційного періоду у рослин. Таким чином, у низинній частині лісництва, де розташовано розсадник, вегетаційний період розпочинається швидше ніж на віддалених ділянках, що потребують лісовідновлення, які, зазвичай, на цей час ще вкриті снігом.

З точки зору фізіології рослин, найкращим строком викопування садивного матеріалу є період їх відносного фізіологічного спокою, тобто до початку вегетаційного періоду. Викопані ранньою весною сіянці і саджанці до початку інтенсивного сокоруху, мають високу коренеутворювальну здатность і краще приживлюються на площі садіння. Для забезпечення якісного лісовідновлення, а також з метою продовження строків весняного садіння, лісівники проводять штучне затримання початку росту садивного матеріалу шляхом регулювання режиму його зберігання. Для цього сіянці і саджанці до початку їх вегетації викопуються, сортуються і переносяться до снігових ям де зберігаються за умов пониженої (близько 0°С) температури. Зберігання посадкового матеріалу у сніговій ямі дозволяє продовжити стан вимушеного спокою рослин до часу настання сприятливих умов на ділянках, що потребують лісовідновлення. У такий спосіб створюються оптимальні умови для створення високопродуктивних лісових культур та ефективного лісовідновлення на всій території лісництва.

«Вже з наступного тижня у Довжанському лісництві розпочинається весняна посадка лісових культур. Цього року на території лісництва заплановано висадити 106,5 тис сіянців і саджанців лісоутворюючих порід, серед яких 88,2 тис ялини, 24 тис ялиці, 18 тис клена-явора, 14 тис бука лісового, 4 тис ясена, 2 тис модрини і 600 шт. сосни. Через своєрідні кліматичні умови терміни весняної лісокультурної кампанії у нас дуже стислі. За короткий час ми повинні провести заліснення усі минулорічних зрубів. Тому підготовку до весняної посадки проводимо завчасно, і вже зараз 70 % посадкового матеріалу закладено на зберігання у снігову яму, і вони вже готові до посадки і життя у великому лісі» – зазначає лісничий Михайло Кувік

Коментарі вимкнені.