У Воловецькому лісгоспі застосовують екологічний метод трелювання деревини
18.09.2018
Брустурянські лісівники планують збільшити площу природно-заповідного фонду
19.09.2018

Лісівники Берегівщини зібрали понад 50 кбм сміття

Співробітники Берегівського лісового господарства за ініціативи директора Богдана Шойного організували акцію «Очистимо ліс від сміття». Працівники державної лісової охорони очистили від сміття ділянку лісового фонду на березі озера біля села Горбок ЛМЛ «Маурера».

Місцеві жителі і гості з найближчих населених пунктів часто відпочивають в цьому місці, але мало хто піклується про чистоту. Уздовж всієї берегової лінії знаходяться величезні купи сміття. Подібну картину лісівники виявили і в лісі недалеко від водойми. Там в дубовому гаї ​​сміттям наповнені всі ями і яри. Хоча лісівники регулярно стараються прибирати сміття і просять місцевих не смітити в лісі.

– Коли ми побачили наслідки відпочинку місцевих жителів у лісі, стало навіть трохи соромно за своїх сусідів. По всьому лісі були розкидані пакети, пляшки, осколки скла. А головне, що сміття робить негативний вплив на зростання дерев, тим більше молодняку. При розкладанні відходів часто виділяються шкідливі речовини, які проникають в грунт. Також сміття може залучати комах, які нерідко є лісовими шкідниками, – розповів помічник лісничого ЛМЛ «Маурера» Василь Віраг.

За кілька годин учасники акції зібрали 15 кбм сміття, а з початку року лісівники зібрали 50 кбм сміття. Наступного разу для повного очищення берега планується залучити більше добровольців і запросити на акцію місцевих жителів. На під’їзді до озера лісівники розташований аншлаг, на якому повідомляється про заборону звалища сміття і необхідності прибирати відходи за собою.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.