Про туристичний етикет від тячівських лісівників
20.09.2019
Понад 1,3 мільярда гривень податків сплатили лісівники Закарпаття
26.09.2019

Тячівський район має чим привабити туристів (ВІДЕО)

Практично кожен регіон нашого краю може похизуватися цікавими туристичними родзинками. Тячівщина – не виняток. До прикладу, селище Усть-Чорна має німецьку історію. Німці-переселенці, які приїхали освоювати землі у верхів’ї Карпат, опинилися на розширеній частині долини. Місцевість вразила їх своєю красою і самобутністю, а поле серед гір виглядало вигідним місцем для заснування нового поселення.

Побачивши красу природи цього місця, німці сказали: «Це поле для королів». Відтак село отримало назву Кьоніґсфельд. Щодо сучасної назви селища, то воно згадується в архівних документах від 1945 року.

І до сьогодні в селищі проживають 15 сімей корінних німців. Також діє німецька церква – римо-католицька. В школах основною іноземною мовою є також німецька. А щодо традицій – то тут вони переплилися зі слов’янськими.

В селищі Усть- Чорна здавна розвивався туризм. Приїждажли сюди не тільки для того, щоб оздоровитися і піднятися в гори, а й щоб дізнатися про славнозвісну оборонну лінію – лінію Арпада, бункери якої простягаються і вздовж території цього селища.

Великий бій на території Усть-Чорної так і не пройшов. Відбулися тільки невеличкі поєдинки, а сама лінія – була розсекречена.

Щодо наступної родзинки Карпатського краю – то це міні-водоспад річки Брустурянка, що бере початок на північному сході від села Лопухів і впадає до Тересви в межах смт Усть-Чорна. Тут здавна течія річки була дуже швидкою. Місцеві жителі дали назву водоспаду – Гук – не лише через шум і гул що доноситься від нього, а й через його мініатюрність.

Щодо місцевих жителів – то вони обожнюють красу і велич рідного краю, хоча природні умови не зовсім вигідні для життя і інколи непередбачувані. Але п. Марія каже, що тут добре жити, тим паче, завжди можуть розраховувати на допомогу з-за кордону.

Коментарі вимкнені.