Колись ця мальовнича місцина на Закарпатті вистрілювала в небо мінеральним кип’ятком! (ВІДЕО)

Лісова охорона Іршавщини у бойовій готовності на збереження лісових масивів від пожеж
06.09.2018
Лісівники Воловеччини реінкарнували залізного помічника (ВІДЕО)
07.09.2018

Колись ця мальовнича місцина на Закарпатті вистрілювала в небо мінеральним кип’ятком! (ВІДЕО)

На Закарпатті не так багато туристичних об’єктів, які популярні цілорічно. З-поміж таких варто відзначити мінеральний гейзер, що на Міжгірщині, у селі Вучкове. Щоб побачити унікальний гідрологічний об’єкт, щороку сюди їдуть тисячі туристів.

Кажуть, що колись гейзер вистрілював гарячою термальною водою, його висота сягала 7 метрів,а перенасиченість сіллю та залізом була настільки високою, що навколо утворювалося кільце соляних відкладень, яке було джерелом солі для місцевих жителів, а ще, за періодичністю вивержень можна було звіряти годинник. Проте вміст солі й заліза вже не такий відчутний, а щоб побачити омріяний фонтанчик треба чекати від 2 до 3,5 годин. Однак це не робить його менш цікавим. Бажаючих відвідати гідрологічну пам’ятку з року в рік стає дедалі більше

В 90-х, зі слів місцевих жителів, в урочищі планували побудувати санаторій, а вода з гейзера, яка тоді була гарячою, повинна була наповнювати купелі оздоровчого комплексу. Проте геологи десь помилилися в розрахунках і порушили відтік гейзера, вода сховалася в трубу, а чітка періодичність вивержень – втратилася. Те, що колись тут прагнули звести санаторій не дивно,адже про цілющі властивості термальної води місцеві жителі знали давно.

Сьогодні ж відвідувачі можуть хіба що поплавати у місцевому потічку куди стікає вода з гейзера. Не знаємо наскільки це корисно і який вміст мінеральної води у цій водоймі, але процедура дуже приємна, особливо у спекотний літній день.
Водні процедури непоганий варіант гаяння часу в очікуванні гейзерного виверження. Проте не єдиний – дехто шукає гарні локації і фотографується на пам’ять,а хтось відпочиває в альтанках, які поруч облаштували місцеві лісівники… Однак усі в приємному передчутті.

До речі, виверження гейзеру відбувається поступово і струмінь води висоту набирає дуже плавно. Очікування зазвичай виправдані – явище дивовижне, проте має єдиний недолік – недовготривале – максимум 10 хв.

 

Коментарі вимкнені.