На засіданні колегії Закарпатського ОУЛМГ вирішували важливі питання
12.10.2015
У закарпатському дендропарку «Березинка» вирощують рідкісні та екзотичні породи дерев
13.10.2015

Колоті дрова – велика допомога населенню в опалювальний сезон

Ще близько трьох років тому у ДП «Великобичківське ЛМГ» вважали, що придбання деревообробного агрегату, так званого колуна, є недоцільним. Але з часом станок для коління дров, перетворився на незамінну в господарстві річ. Тепер він продуктивно працює, забезпечуючи населення паливним матеріалом. Правда, люди не відразу сприйняли ідею купувати в лісгоспі готові дрова. Дехто волів, як колись за старим звичаєм, самотужки заготовляти деревину, різати її, а потім на свій манер колоти.

Ще близько трьох років тому у ДП «Великобичківське ЛМГ»  вважали, що придбання деревообробного агрегату, так званого колуна, є  недоцільним.  Але з часом станок для коління дров,  перетворився на  незамінну в господарстві річ. Тепер він продуктивно працює, забезпечуючи населення паливним матеріалом. Правда, люди не відразу  сприйняли ідею купувати в лісгоспі готові дрова. Дехто волів, як колись за старим звичаєм, самотужки заготовляти деревину, різати її, а потім на свій манер колоти.

Та поступово сельчани зрозуміли, що готове паливо вигідніше з будь-якої точки зору. По-перше, відпала необхідність запрошувати спеціально навчених людей для рубання дров, по-друге, не потрібно додатково висушувати деревину, адже на території лісогосподарства вона встигає добряче просохнути. Ну, а по-третє, облаштовувати дровітні також вже не обов’язково –  товар  доставляють складеним у контейнерах.

— Можливо, на той рівень життя, який є у нашому районі, придбання колотих дров виглядає дещо дорогувато, — каже директор ДП «Великобичківського ЛМГ» Юрій Сойма, — але зважаючи не те, що останнім часом значно подорожчали енергоносії,  і багато людей вирішили використовувати замість газу тверде паливо, то динаміка реалізації паливних дров для населення стрімко зростає. Для прикладу, якщо у 2013 році за дев’ять місяців нам вдалося продати 3700 кубів населенню паливних дров, то цьогоріч за аналогічний період ця цифра становить вже 10800 кубів. Тобто реалізація збільшилася втричі.

У зв’язку з тим, що Рахівський район, на території якого знаходиться Великобичківське лісомисливське господарство, не газифікований, то попит на цю продукцію з кожним роком росте, навіть є черги за дровами.  У віданні  лісгоспу перебувають  11 населених пунктів, в яких кількість дворогосподарств становить близько 15 тисяч. Отож потрібно заготовити величезний обсяг дров і їх реалізувати. На думку Юрія Сойми, було б добре, якби реалізацією займалися спеціалізовані паливні склади. Але оскільки вони відсутні, то ці обов’язки лягли на плечі працівників лісового господарства і забирають у них багато часу. Це й не дивно, адже кожну людину потрібно прийняти, підписати їй заяву і наряд. Хоча протягом двох останніх місяців це навантаження тут дещо із себе зняли, доручивши виписувати дрова лісництвам. Це полегшило роботу і працівникам лісгоспу, і населенню, бо мають змогу придбати паливо на місці.

Реалізують паливні дрова, в тому числі й колоті, на території нижнього складу. Керівництво ДП «Великобичківське ЛМГ» звернулося в обласне управління з проханням дозволити їм купити в інших лісгоспів такі агрегати, де вони простоюють. Тому що є потреба населення в колотих дровах.

— Дрова ми не експортуємо, а продаємо тільки  на внутрішній ринок,  – зауважує Юрій Сойма. — Попри те, що ціни на енергоносії зросли, вартість нашої продукції залишилася попередньою – 720 гривень, ми ж розуміємо, що життєвий рівень гірського населення, на жаль, не підвищився.

Resize of DSC_0233-w1200-h800

Коментарі вимкнені.