«Кедріванка», «Кедрівка», «Кедровиця від діда Йвана» – у Лопухові відсвяткували гастрономічний фест, присвячений настоянці з кедра та річниці села

Як дитяче свято перетворити в новосілля? Це показали лісівники Закарпаття
01.10.2017
На нараді під головуванням Президента України представлено проект Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства
02.10.2017

«Кедріванка», «Кедрівка», «Кедровиця від діда Йвана» – у Лопухові відсвяткували гастрономічний фест, присвячений настоянці з кедра та річниці села

Районний фестиваль «Брустурянська кедровиця» на Тячівщині цього року набув статусу міжнародного, оскільки на нього завітали гості не тільки з різних районів Закарпаття, але й представники консульських установ Словаччини, Угорщини та Румунії.
Свято приурочене річниці села Лопухово (давня назва Брустури), якому виповнилося 379 років, а сам фестиваль отримав назву від настоянки на шишках європейського кедра, який росте в цій місцевості. До речі, в Кедрівському лісництві, що входить до Брустурянського лісгоспу, збереглися найбільші в Європі плантації кедра – близько 600 гектарів. Більшість цих рідкісних дерев ростуть високо в горах, однак поодинокі кедри можна побачити й на околиці Лопухова.
Ще однією унікальною природною особливістю Брустурів є плантація модрини, яку висадили за участі президента Чехословаччини Томаша Масарика в 20-х роках минулого століття. Серед 100-літніх дерев досі зберігся пам’ятний камінь із викарбуваними датами «1918 – 1928».
Свято розпочалося урочистою ходою: діти, посадовці, гості фестивалю у яскравих вишиванках пройшли вулицею села під супровід місцевих музик та звуки трембіт.
Хода зупинилася на березі річки Брустурянка, де було запалено ватру та облаштовано локацію, інсценовану під древній обряд сплаву бокорашів. Відтак учасники свята вирушили безпосередньо до місця його проведення. Відкриваючи урочисту частину заходу, голова села Лопухів Іван Фабрицій звернувся до односельчан та спонсорів з подякою за допомогу в організації свята на високому рівні. Зі сцени лунали привітання мешканців села, згадувались їхні багаторічні традиціі та символи. Серед них незмінним залишається виготовлення унікального напою – брустурянської кедровиці, настою на кедрових шишках.
Після офіційної частини різновиди цього напою гості мали можливість спробувати на дегустаційній локації.
Зі сцени лунали виступи місцевих творчих колективів та запрошених гостей з усього району. Окремих мешканців села та партнерів нагородили грамотами та подяками.
На святі було організовано виставку народних промислів та умільців, а також тематичну фотозону, на фоні якої мешканці та гості свята охоче робили фотографії. Ввечері учасників свята розважали відомі зірки – Павло Доскош, Ірина Федишин та гурт “Гардамани”.
Також в ході програми для малих та дорослих були організовані розважальні конкурси, переможці та учасників яких отримали подарунки.

Коментарі вимкнені.