«Камери відеонагляду – карт-бланш закарпатських лісівників», – Валерій Мурга

Закарпаття. Лісівники підсумували роботу за 6 місяців
04.08.2017
До кінця серпня біля «Блакитної лагуни» з’явиться місце для відпочинку (ВІДЕО)
07.08.2017

«Камери відеонагляду – карт-бланш закарпатських лісівників», – Валерій Мурга

Ефективність використання камер відеоспостереження вже давно оцінили у лісовій галузі. Поява лісових камер в арсеналі лісового господарства допомагає вирішувати серйозні проблеми галузі та охорону природи в цілому. На даний момент на території лісових господарств вже встановлено понад 100 апаратів. Вони розміщені в ДП «Ясінянське ЛМГ», ДП «Рахівське ЛДГ», ДП «Великобичківське ЛМГ», ДП «Міжгірське ЛГ», ДП «Брустурянське ЛМГ» та ДП «Ужгородське ЛГ».

Начальник Закарпатського ОУЛМГ Валерій Мурга: «Виявити порушення лісового законодавства часто буває досить важко. Працівникам лісової охорони важко зловити порушника, як то кажуть, за руку. Оптимальний вихід – використовувати в таких цілях лісові автономні камери. Зафіксовані на стовбурі дерева, вони за допомогою спеціального датчика спрацьовують на рухомі об’єкти. Область реагування датчика руху досить широка для того, щоб не упустити жодну деталь, причому з наданням таких даних, як час і місце фільмування».

«Встановлюючи камери відеоспостереження лісові господарники в онлайн режимі спостерігають за пожежною безпекою, засміченням та ведуть боротьбу з незаконними рубками. Камери допомагають нам наводити порядок у лісі й у боротьбі з тими, хто вперто не хоче зрозуміти, що ліс – це державна власність! Камери відеонагляду – карт-бланш при залученні порушників лісового законодавства України до відповідальності. Це дуже важливо, оскільки довести вину порушника і змусити його понести заслужене покарання до цього було вкрай складно».

У свою чергу лісові господарники запевняють, що камери на практиці дають потужний ефект для охорони лісу:
Щоб фіксувати факти порушень лісового законодавства та для обліку чисельності диких тварин, в ДП «Рахівське ЛДГ» лісівники вже встановили 22 фотопастки, незабаром придбаємо ще, – розповідає директор Рахівського державного лісодослідного господарства Володимир Приступа – Turbo HD камери торговельної марки «Hikvision» (лідера на ринку систем безпеки) з високим дозволом 1 МП (HD720P)! Одне з основних переваг даної відеокамери – це SMART Ікс підсвітка нового покоління, яка дає можливість камері чітко «бачити» вночі до 80 метрів, навіть у повній темряві! Також лісові камери дозволять відстежувати чисельність тварин за допомогою знімків, зроблених в ті моменти, коли лісові мешканці й не підозрюють, що хтось їх бачить.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

Коментарі вимкнені.