Працівники лісової охорони ДП “В.Бичківське ЛМГ” врятували козулю
19.02.2019
У лісових будиночках у Карпатах поповнюють запаси необхідних речей (ВІДЕО)
19.02.2019

Іршавщина: як рятують лісівники “братів” менших! (ВІДЕО)

І хоч на календарі останній місяць зими, а за вікном температура повітря перетнула позначку вище нуля, у горах зима продовжує панувати. Подекуди сніг досягає до одного метра, а тому дикі звірі продовжують потребувати допомоги лісівників. Останні не залишають лісових мешканців у біді, та намагаються підгодовувати у місцях їх скупчення.

Як розповідають лісівники, цього року зима досить сувора, тому підгодівля диких звірів розпочалась ще з грудня минулого року. Для цього Довжанське лісомисливське господарство заздалегідь заготовило сіно, кукурудзу, сіль. Тільки за останні два місяці лісівники вже розклали в годівницях 15 тон кукурудзи та стільки ж сіна. Враховуючи що зима в горах не відступає, копитні й далі продовжують проживати біля підгодівельних майданчиків.

На противагу цьому, підгодівля полегшує можливість стати лісовим мешканцям легкою здобиччю для браконьєра. Саме тому, паралельно із цим, йде щоденна робота єгерської служби. Останні намагаються завчасно виявити порушників, прочісуючи лісові масиви, особливо де розміщені підгодівельні майданчики. Лісівники наголошують, якщо зима й надалі лютуватиме в карпатських лісах, допомагатимуть звірям, поки це залишатиметься актуальним. Разом із цим потрібно пам’ятати, що звірі є дикими, а тому як тільки стане можливо добування їжі у природніх умовах, лісівники поступово скорочуватимуть раціон, аби повернути лісових мешканців назад у верхів’я гір, де вони почуватимуться у безпеці.

 

Коментарі вимкнені.