Інтерв’ю з головним бухгалтером Закарпатського ОУЛМГ Тетяною Гетманенко

Представники Європейського товариства дикої природи «взялися» за Нацпарк
16.07.2016
На аукціонних торгах продано майже 200 тисяч м³ необробленої деревини
18.07.2016

Інтерв’ю з головним бухгалтером Закарпатського ОУЛМГ Тетяною Гетманенко

Про те, які рубежі досягнуті останнім часом і що належить зробити з фінансової точки зору в Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, та про робту бухгалтерського відділу, розповіла начальник відділу бухгалтерського обліку, економіки, фінансів та звітності управління Тетяна Гетманенко.

13640860_283886131964937_4150894302590621711_o

 Тетяна Юріївна, розкажіть, будь ласка, про позитивні фінансові показники ЗОУЛМГ

Позитивні тенденції нарощування обсягів лісогосподарського та промислового виробництва, надання послуг представникам деревообробної галузі і стабілізація фінансового стану лісогосподарських підприємств,  які відбулися за останній час в обласному лісомисливському управілінні,  сприяли підвищенню заробітної плати працівників лісової галузі. Так, сьогодні середньомісячна зарплата одного працівника становить 4700 грн, тобто зросла проти відповідного періоду минулого року на 32%. Тобто можна з упевненістю сказати, навіть попри відсутність державного фінансування господарства, фінансові показники лісгоспів Закарпаття мають позитивну динаміку. До всіх рівнів бюджету та фондів лісогосподарськими підприємствами сплачено понад 61 млн. грн.

 Яка головна задача бухгалтерії на найближчу перспективу і на чому саме зосереджена найбільше Ваша увага?

Перш ніж говорити про головне завдання бухгалтерії, нумо згадаймо, які завдання стоять перед нею і, спробуємо виділити серед них найголовніше. Це – формування достовірної інформації про діяльність організації, необхідної внутрішнім і зовнішнім користувачам бухгалтерської звітності, запобігання негативних результатів господарської діяльності організації і виявлення внутрішньогосподарських резервів забезпечення фінансової стійкості. Фраза невелика, але дуже важлива. 13576827_283886158631601_8413784508019757042_o

Що таке формування повної і достовірної інформації? І як можна досягти вагомого результату?

У цьому аспекті відіграють важливу роль і організаційні питання. Адже якщо в бухгалтерію вчасно не представлені виробничі службові документи, то про повноцінну роботу вже не може йти мови. Це й питання кваліфікації бухгалтерів. Якщо бухгалтер невірно відобразить інформацію, представлену в первинному документі, неправильно будуть нараховані й податки, що може привести, окрім недостовірності інформації, до штрафних санкцій. Тут також важливі і методологічні питання і дисципліна.

Тетяна Юріївна, яким саме чином робота бухгалтерів впливає на працівників лісового господарства?!

Візьмемо до уваги невеликий, але досить вагомий приклад: якщо бухгалтер помилиться у розрахунковій відомості на видачу заробітної плати, то це вплине не тільки під час віку, коли людина працездатна, але й при нарахуванні пенсії.

Хто вам допомагає адже бухгалерія та економіка це досить серйозні гілки в структурі управління

13584771_283886048631612_1987392443120759748_o У нас досить дружній та чудовий колектив, це Жужанна Дербаль, Мар’яна Чоповдя та Беата Вовканич. Наша спільна праця робиться працівниками відділу з багаторічним стажем, які по справжньому люблять свою роботу.

 Розкажіть, будь ласка, як часто відбуваються зміни в законодавстві й чи впливають вони на роботу бухгалтерів і економістів

Однозначно бухгалтер має досконало знати закони і нормативи ведення бухгалтерського обліку, слідкувати за всіма змінами в законодавстві, які якраз, на превеликий жаль, сьогодні змінюються кожень день і тому у відділі можуть працювати тільки уважні, зосереджені, відповідальні та не побоюся цього слова – посидючі люди. Адже кожна помилка загрожує негативними наслідками, як в управлінні, так і в підпорядкованих йому підприємствах.

При кожній зміні в законодавстві, навантаження на бухгалтерів зростає, і не тільки тому, що змінюється законодавство, запроваджуються нові форми звітності, а також у зв’язку з тим, що створюються нові лісогосподарські об’єкти. Оцінювати, наскільки саме зростає навантаження, напевно, і сенсу немає: зростає так само, як і у всіх служб і відділів, турбот додається у всіх. Головне, щоб злагоджено працювали всі галузі лісгоспів із бухгалтерами, вчасно представляли документи, правильно “розписували” їх, тобто визначали об’єкт віднесення витрат.

А якими рисами має володіти бухгалтер щоб побажали молодим кадрам які тільки вийшли на цей непростий шлях?

Перш за все, треба досконало вивчити всі папери кожну цифру і букву, проаналізувати, порівняти показники, вміти оперувати фактами, але при цьому бути витриманим у спілкуванні з керівництвом, зі співробітниками, з колегами – бухгалтерами підпорядкованих підприємств, працівниками контролюючих органів.

І на сам кінець: Ви задоволені роботою та колективом?

 Я рада що очолюю такий дружній колектив і більше того, дорожу кожним працівником. Впевнена на 100%, якщо на роботі все в порядку, можна із спокійною душею йти додому і віддати своє тепло, ніжність і любов своїм рідним, які чекають вдома кожного з нас.

 Бесіду вела Юлія Давидова, прес-секретар Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства

Коментарі вимкнені.