Ігор Коцур: «На Закарпатті активно діє кузня майбутніх лісівників»

Держлісагентство: Роботу системи електронного обліку деревини повністю забезпечує держпідприємство «ЛІАЦ»
15.08.2016
Тотальний контроль за обігом деревини допоможе знищити корупційну складову, – Христина Юшкевич
18.08.2016

Ігор Коцур: «На Закарпатті активно діє кузня майбутніх лісівників»

Сьогодні в Закарпатській області діють 40 шкільних лісництв, де навчаються 400 вихованців. Школярі засвоюють ази лісової справи на ділянках. Діти вивчають і досліджують рослинний і тваринний світ нашого краю. Однак, діяльність шкільних лісництв не обмежується тільки суто навчальним процесом з зазубрювання теоретичних даних. Учні беруть активну участь в природоохоронних і лісогосподарських заходах.

Як розповідає перший заступник начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Коцур, на теренах лісового та гірського краю активно діє кузня майбутніх лісівників:

«Учнівські лісництва – одна з традиційних і в той же час найдієвіших форм залучення учнівської молоді до охорони природи. Вони виховують у дітей дбайливе ставлення до природи, розширюють і поглиблюють знання у галузі природничих наук, дають практичні уміння та навички ведення роботи у лісовому господарстві», – каже Ігор Несторович.

«До того ж молоді лісівники допомагають своїм мудрим старшим наставникам, а саме – роблять посадку і посів лісу, доглядають за лісонасінними плантаціями, вирощування садивного матеріалу для озеленення, виявлення вогнищ пошкодження лісу шкідниками і хворобами та повідомляють керівництво лісництва, охорону і приваблювання птахів, підгодівлю диких тварин і птахів, облік і охорону мурашників, виявлення і охорона пам’яток природи, рідкісних видів дерев, кущів і трав’янистих рослин, заготівлю лікарської сировини, грибів, ягід, насіння дерев і чагарників і дослідницької роботи. Шкільне лісництво може бути стартовим майданчиком для проведення різних форм природоохоронної роботи в школах і позашкільних закладах: створення екологічних стежок, проведення спостережень, екскурсій, експедицій, походів».

Щорічно наші шкільні лісництва беруть активну участь у Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, і при цьому досягають високих результатів: цьогоріч учні Кам’яницького шкільного лісництва на змаганнях в Черкасах посіли 4 місце випередивши 20 команд своїх суперників.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.