Христина Юшкевич розповіла про комплексне реформування лісового господарства України

Не рубай, а саджай! Робота Ужгородських лісівників очима дітей!
12.05.2017
Лісу – так! Сміттєзвалищам – ні! Лісівники закликають забирати сміття із собою (ВІДЕО)
12.05.2017

Христина Юшкевич розповіла про комплексне реформування лісового господарства України

Як я вже писала, 28 квітня отримала завдання на випробувальний термін. Напрацьовані нормативно-правові акти, які необхідні для виконання завдань, ще проходять погодження в різних міністерствах та відомствах. Їх прийняття дозволить запровадити облік деревини для всіх постійних лісокористувачів, прозорі правила продажу деревини, вирішити питання фінансування лісгоспів південних та східних областей. Деякі з них вже готові для розгляду на Уряді.

Зокрема, готова і презентація Стратегії реформування лісового господарства України.

Щодо інших завдань.

Залишилося підключити до системи електронного обліку деревини лише 7 державних лісгоспів Держлісагентства. Наразі триває процес забезпечення їх технічними засобами для ЕОД. Таким чином, у сфері Держлісагентства всі 297 лісгоспів, які здійснюють заготівлю і реалізацію деревини, будуть забезпечені необхідними пристроями та програмним забезпеченням.

Необхідні кроки для запровадження моніторингу вирубок зроблені. На сайті http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article… можна ознайомитися з переліком лісорубних квитків. Кожен громадянин України може у будь-який момент перевірити законність здійснення рубки.

Робоча група працює над тим, щоб ми могли провести повноцінний облік лісів, оновити лісовий кадастр та мати актуальну інформацію для ведення геопорталу. Науковці з харківського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації займаються його розробкою. Східний комітет німецької економіки зможе виділити певні кошти на ці заходи. Працюємо паралельно з іншими міжнародними організаціями для забезпечення фінансування цих робіт.

Ще одне завдання – реструктуризація держпідприємств. Потребує широкого обговорення і має значні часові рамки. Робоча група працює над цим питанням. Головною метою має бути боротьба з корупцією, ефективне управління фінансовими ресурсами, скорочення держслужбовців шляхом реорганізації облуправлінь, відокремлення контрольної функції державної лісової охорони від господарської діяльності. Паралельно з цим, щоб виправити дисбаланс у фінансуванні лісгоспів потрібно створити державний Фонд лісового господарства.

У презентації все прописано. Це моє бачення, буду вдячна всім, хто долучиться до обговорення пропозицій.

Коментарі вимкнені.