Хороший улов: лісівники та єгері Рахівщини нарощують кількість царської риби в річках

Валерій Мурга: «На Закарпатті зайнялись впорядкуванням лісових господарств» (ВІДЕО)
11.12.2016
Шлях тропами диких звірів: журналісти зняли унікальний фільм про фауну Тячівщини (ВІДЕО)
13.12.2016

Хороший улов: лісівники та єгері Рахівщини нарощують кількість царської риби в річках

1tsСрібна земля – край багатих рибою річок і струмків, протоків і порогів: їх тут тисячі кілометрів.
 
Чиста джерельна вода, стерильні басейни і якісний корм. Умови, в яких вирощують форель в Ясінянському лісомисливському господарстві, близькі до ідеальних. Мальків розводять у місцевих рибгоспах. У планах підприємства – збільшити кількість форелі в річках. Тільки цього року було запущено в річки понад 15 тисяч штук королівської риби. Приживаність мальків – біля 70 %. Аби форель після зарибнення приживалася краще, працівники лісомисливгоспу будують перепади на річках.
 
15391104_366213080398908_4696989045019402499_nЛісничий Лазещинського лісництва Юрій Петруюк:
 
«На відстані 7 кілометрів єгерями та лісниками побудовано майже 40 переп

3f

адів. Одна з функцій перепадів – під час паводків форель може ховатися в них і рибу не зносить води своїм потоком. Друга – сповільнення швидкості потоку води і збереження доріг, берегів та мостів. Цього року лісівники запустили в річки понад 15 тисяч мальків райдужної форелі, з них біля 70% форелі приживається. Ми хочемо відновити велику кількість риби в річках, адже це гордість Карпат. І з часом рибку можна ловити».
 
«Форель – царська риба, – каже він. Вона належить до родини лососевих, як і горбуша, кета, голець та харіус. Форель дуже вибаглива, водиться тільки в чистих гірських річках. Кращого екологічного індикатора, ніж вона, годі придумати. Форелеве господарство було розвинуто в наших краях ще за часів Австро-Угорщини, а ми прагнемо прагнемойого відродити».
 
Лісничий Чорнотисянська лісництва Володимир Кувік, який свого часу доклав чимало зусиль до будівництва перепадів у Лазещинському лісництві стверджує, перепади виконують також одну з головних функцій – протипаводкову. Для цього ж працівники лісової охорони будують підпірні стінки на річках, які захищають землі від ерозії та зсувів.
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.