Горіхова плантація дозволить лісівникам забезпечити наступні покоління на 100-150 років (ВІДЕО)

Валерій Мурга хоче впровадити новий «тренд» для можновладців – «День депутата у лісі»
28.01.2017
Багате клітковиною і вуглеводами меню: на Рахівщині посилили підгодівлю лісових мешканців
30.01.2017

Горіхова плантація дозволить лісівникам забезпечити наступні покоління на 100-150 років (ВІДЕО)

На території новоствореного цього року Тячівського лісового господарства навесні планують відтворити лісу на площі понад 20,4 гектара. Для цього ще з осені працівники лісової охорони заготовили понад 114 кілограмів насіння.
 
За словами директора Тячівського держлісгоспу Наталії Катреняк, у лісовому фонді в основному будуть висаджені лісоутворюючі породи, такі як ялина, дуб, бук, явір. Але окрім основних порід на території лісгоспу з’явиться ще й горіхова плантація:
 
«У Нересниці великий попит має волоський горіх, який купують як місцеві, так і великі підприємці. Горіхова плантація – це альтернатива заробітку для лісгоспу, щоб менше вирубувати лісові масиви.
 
До речі, горіховий бізнес можна відкрити з мінімальними витратами. Але і попрацювати треба над її облаштуванням – закупівля саджанців, встановлення системи зрощення. А вже через чотири роки після посадки вже можна починати промислову переробку, всього сад буде існувати 100-150 років. Маючи навіть кілька гектарів горіхового саду, працівники держлісгоспу гарантовано будуть спокійно заробляти чималі кошти, а ще й при правильному веденні господарства, залишать заробіток для наступних поколінь лісівників.
 
Завдяки інноваційним технологіям, в хід йде глибока переробка горіхів, завдяки чому використовуються всі їх частини – ядра, листя дерев, перегородки, шкаралупа, деревина. Також горіхові дерева відомі своїми екологічними властивостями, тому є багато зацікавлених компаній, що займаються зеленим туризмом, які хочуть купувати горіхові дерева для забезпечення чистого повітря і позбавлення від різних видів комах на своїх базах.

Горіхова плантація дозволить лісівникам забезпечити наступні покоління на 100-150 років (ВІДЕО)

Відеоматеріал підготували журналісти ТРК М-Студіо​ Yana Shershun​ & Владислав Шубец

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.