Закарпатська ялинка, яка буде встановлена на площі Народній у понеділок – одна з найочікуваніших й найвища в краї з тих, що прикрашатимуть одну з площ краю. Рубка головної ялинки традиційно супроводжується урочистими заходами, а потім її урочисто прикрашають перед святом Святого Миколая на радість дітлахів.
Ми покажемо та розкажемо Вам, як це відбувалося.
У пошуках потрібного новорічного дерева фахівці лісової охорони обстежили багато місць в різних районах Закарпатської області. При цьому до претенденток на звання головної ялинки краю пред’являли відразу кілька вимог, в тому числі висота не менше 19 метрів, вік не менше 75 років.
Ще один важливий момент – необхідно, щоб до ялинки було не важко дістатися. Претенденток з бездоганними формами, під’їхати до яких можна лише вирубавши пів-лісу, зі списку викреслили. Отож 85-річна ялина чоловічого роду була спиляна на берегу ріки. За віком вона достигла і функції берегоукріплення в Лазещинському лісництві виконала.
Перед початком церемонії лісівники Ясінянського лісомисливгоспу підстрахувалися аби її добре закріпити, щоб після спилювання та під час погрузки або як можна ще сказати «левітації», ялина не зламалася.
Взагалі пухнаста красуня росла, як у казці. По приїзді журналістам відкрилася мальовнича картина – оповиті інеєм ялини, блакитне небо, сонце і легкий мороз. Від таких картин гірської природи настрій у всіх був пречудовий!
І ось лісник взяв бензопилу і героїчно відправився пиляти ялинку.
Спиляли ялину буквально за хвилину. На землю поклали так само швидко і злагоджено. Взагалі лісоруби попрацювали просто відмінно. Ніякої затримки.
Якщо придивитися до фотографій, то можна побачити, що гілки й кора вже уражені коринневою губкою. Це дуже важливо, адже лісівники вибирають тільки те дерево, яке і так підлягало б зрубу.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ