Директор Тячівського лісгоспу Наталія Катреняк: «Я горджуся, що нам вдалося збиткове держпідприємство підняти на вищий щабель»

На сторожі лісу: на Тячівщині відкрили два нові лісівництва (ВІДЕО)
11.02.2017
Працівники Ясінянського лісомисливгоспу організували для школярів екскурсію до ботанічної пам’ятки природи «Андромеда»
11.02.2017

Директор Тячівського лісгоспу Наталія Катреняк: «Я горджуся, що нам вдалося збиткове держпідприємство підняти на вищий щабель»


Наталія Катреняк – про особливості роботи «молодого лісгоспу» і про те, в якому напрямку буде рухатися господарство найближчим часом.

27 квітня наказом Державного агентства лісових ресурсів на базі колишнього збиткової філії «Тячівське ЛАГ» отримало життя нове лісове господарство – Тячівський держлісгосп. Заправило господарство 1 липня і вже за короткий період підприємство почало розвиватися й вийшло на достойний рівень.

Ці зміни відбулися за всього за півроку і це заслуги її молодого, але технократичного директора Наталії Катреняк і дружнього колективу. Під її керівництвом у лісовому господарстві почали встановлюватися агітаційні аншлаги з закликами «Бережіть ліс», «Ліс це наше багатство», у лісгоспі перекрито 1400 квадратів даху, який раніше протікав, запрацювало виробництво колотих дров, та й фінансові показники не пасуть задніх у рейтингу всіх лісогосподарських підприємств Закарпаття.

Наталія Іванівна, ви вже підбили підсумки піврічної роботи, яким був 2016 рік?

– Нашими працівниками за півроку вдалося проробити глобальний масштаб робіт. Всього у нас чотири лісництва. Від початку липня ми реалізували 16,5 тисяч куб.м. деревини на суму майже 7 мільйонів гривень. Встановлювали агітаційні аншлаги з закликами «Бережіть ліс», «Ліс це наше багатство», у лісгоспі перекрили 1400 квадратів даху, який раніше протікав, встановлено освітлення і зроблено виробничий цех. Але головне – запрацювало виробництво колотих дров, завдяки якому вдається переробити 20 куб.м. деревини за одну зміну.

Розкажіть, будь ласка, яка середня заробітна плата працівників?

– Заробітна плата по підприємству в середньому становить 4,500 тисячі гривень. Заробітна плата виплачується регулярно і без перебоїв. А працює у нас 80 чоловік із майстрами лісу, а в штаті 53 людини.

Назвіть основні проблеми господарства, якщо такі є

– Основна проблема всіх без виключення господарств – відсутність державного фінансування. Важко забезпечувати стабільний фонд підприємства, але ми всім колективом докладаємо всіх зусиль, щоб перебоїв на виробництві не було, щоб працівники своєчасно отримували зарплатню і вчасно сплачувалися податки.

Нашкодила Вам негода, яка була нещодавно? Чи допомагали лісівники?

– Суттєвої шкоди негода не нанесла, але все одно працівники не залишилися осторонь біди й долучилися до активної роботи з подолання наслідків мікролавин і льодоходу. У селі Тарасівка ми розпочали будівництво підпірної стінки.

Чи допомагали населенню з дровами, яка вартість?

– Наше село Нересниця – негазифіковане. Потреба населення в дровах через високу вартість газу за цей рік виросла в рази, а тому за лічені дні місцеві жителі все розкупили. Тим більше, що дрова були складені на піддони і готові до транспортування. Вартість – 1250 грн за м кубічний. Крім того, реалізовує лісгосп і звичайні дрова для опалення будинків. За грудень продано 148 куб.м. дров, а ще на 125 уже замовлено. За зиму на один двір потрібно приблизно 12 кубів дров.

Які культури плануєте посадити весною 2017?

– Нинішнього року на території новоствореного Тячівського лісгоспу ми плануємо відтворити лісомасив на площі 20,4 гектара. У лісовому фонді в основному будуть висаджені лісоутворюючі породи, такі як ялина, дуб, бук, явір, тощо. Усе з заготовленого насіння, яке зібрали цієї осені працівники лісової охорони, а це ні багато ні мало, а 114 кілограмів. 100 кілограмів дуба, 4 кілограми хвойних порід і 5 інших листяних порід. Окрім того, у Тернівському лісництві на площі 1,5 гектари лісівники планують створити горіхову плантацію на місці пустиря. Ця плантація саджанців стане інновацією в нашому лісгоспі й дозволить в майбутньому збільшити площу і промислове виробництво горіха. А це в свою чергу, – додаткові кошти.

– Коли стартує весняна посадка у лісовому фонді. Чи будете залучати учнів шкільних лісництв?

– Весняні роботи розпочнуться на лісових масивах уже в кінці березня поточного року. Окрім лісівників в озелененні Тячівщини візьмуть участь учні шкільних лісництв і вихованці спортивних секцій, представники громадськості та влади.

Щодо планів, що передбачено зробити?

– У першу чергу провести реконструкцію будівлі та цеху, встановити вікна у новій будівлі та цеху, впорядкувати територію лісгоспу. На території облаштувати погрузочно-розгрузочну площадку, площадку для складування пиломатеріалів, стоянку для легкових автівок. Також у планах становити рекреаційні пункти та альтанки на площах лісфонду, почати будівництво лісових доріг, мостів, підпірних стінок і дамб.

 

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

Коментарі вимкнені.