Володимир Куцин: «У Мокрянському лісгоспі і над поліпшенням економічних показників працюють, і про збереження природних багатств дбають»
01.10.2015
«Лісовичок» – у центрі Європи
06.10.2015

«Дорога Світла» – як духовний місток з природою

Проводячи дні у постійних турботах, переймаючись в основному матеріальним достатком, ми нерідко забуваємо про духовну складову нашого життя, про те, що ніщо не відбувається у цьому світі без волі Господньої. Своєрідний шлях до пізнання цієї Божої присутності у житті вирішили прокласти в Ужгородському лісгоспі, керівником якого вже понад чверть століття є досвідчена та поважана в лісовій галузі людина Іван Костів

Проводячи дні у постійних  турботах, переймаючись в основному матеріальним достатком,  ми нерідко забуваємо про духовну складову нашого життя, про те, що ніщо не відбувається у цьому світі без волі Господньої. Своєрідний шлях до пізнання цієї Божої присутності у  житті вирішили прокласти в Ужгородському лісгоспі, керівником якого вже понад чверть століття є досвідчена та поважана в лісовій галузі людина Іван Костів.

Іван Васильович немало зробив   для економічного зростання очолюваного ним господарства. Водночас його добре знають і як доволі креативну людину,  котра перебуває у постійному пошуку нових ідей для популяризації і розвитку лісової справи.

Саме Іван Костів виступив ідейним натхненником закладення на території  центральної садиби в селі Кам’яниця  каплиці святого Губерта і «Дороги Світла», аби  тут завжди було Боже слово, молитва за тих, хто працює в лісі, і тих, хто вже відійшов у вічність. Вибір святого, чиє ім’я носить капличка, є досить символічним, адже Св.Губерт  — покровитель лісівників і мисливців.  А ще, як стверджує історія, першого лісничого Кам’яницького лісництва  також звали Губертом на прізвище Гаваші, і це ім’я для Закарпаття та Європи в цілому є  доволі знане.

Стосовно «Дороги Світла», то вона дещо нагадує традиційну Хресну Дорогу. Однак її стації розповідають не про страсті Христові. 14 образів подій, встановлених на ній, відтворюють життя Ісуса після Його воскресіння.  Перша стація містить слова: «Ісус Христос постав із мертвих», а остання закінчується розповіддю про те, що Ісус посилає Святого Духа на своїх учнів і засновує Святу Церкву.

Саме звідти, з цієї Дороги Світла,  розпочинають свої відвідини Ужгородського лісгоспу гості  або  вихованці  лісового шкільництва. Весь шлях разом із зупинками на молитву займає близько 45 хвилин. Ініціював її створення Іван Костів, а єпископ Мукачівської єпархії ГКЦ владика Мілан (Шашік) підтримав та благословив цю ініціативу. До речі, ідентична Дорога встановлена також у лісі в селі Анталовці на території Єпархіального Духовного центру імені Блаженного Івана.  Долаючи цей шлях, кожен отримує можливість подумати над своїм життям, надію у хвилини розчарування, звернутися в молитві до Бога.

До слова, Іван Костів кожен свій робочий день починає саме з проходження Дороги Світла.

DSC_0155-w1200-h800

Коментарі вимкнені.