Для туристів біля легендарного водоспаду Шипіт лісівники встановили нові рекреаційні пункти

«Санітарні правила в лісах України» – розробка досвідченого спеціаліста відділу охорони і захисту та внутрішнього аудиту
30.04.2017
Масштабна акція стартувала на Закарпатті: школярі випустять у гірські річки більше 60 тисяч мальків форелі
03.05.2017

Для туристів біля легендарного водоспаду Шипіт лісівники встановили нові рекреаційні пункти

Подорож українськими Карпатами – новий напрямок поціновувачів модного нині екологічного туризму. Лісівники та туристичні агенти пропонують проїхатися селами Закарпаття і не згадувати про Інтернет, мобільні телефони і телевізори і забутися в зеленій хащі. Кожна туристична фірма організовує насичену колоритну програму, яка об’єднує масу цікавих локацій – від візиту відомих пам’яток архітектури, майстер-класи від народних умільців, політ над горами, подорож лісом до походу глибоко в гори.
І хоча зелений туризм ще досить молодий вид відпочинку, але він динамічно розвивається. Та й закарпатці все частіше і самі віддають перевагу активному відпочинку на свіжому повітрі розвагам в місті. Сьогодні ми розкажемо Вам про нинішній стан Міжгірського лісового господарства і куди вітер направляє його туристичний флюгер.
Державне підприємство «Міжгірське лісове господарство» розташоване на північному сході середньої частини Закарпаття. Загальна площа лісового фонду, який наданий підприємству у постійне користування для ведення лісового господарства та здійснення природоохоронної діяльності, сягає 31 тисяча га. Лісовою рослинністю вкрито 29 тисяч га земель, з яких на площі 12 тисяч га переважають у складі хвойні породи, на 17 тисячах га домінують твердолистяні породи і тільки 208 га займають деревостани з м’яко листяних порід.
Природа, пейзажні краєвиди, флора і фауна, які приваблюють туристів дають поштовх для розбудови туристичних локацій біля лісу та в ньому. А лісівники, будучи в певній мірі прогнозистами, вже направляють флюгер у напрямку розвитку туризму:
«З кожним роком наш край все більше і більше вабить туристів. А ми стараємося йти в ногу з часом і навіть бути в певній мірі прогнозистами, адже туризм – це напрямок, який ще досить молодий на Закарпатті і є куди розвиватися. Турист, який приїхав на відпочинок до Закарпаття, зокрема в Міжгір’я, неодмінно захоче на власні очі побачити легендарне озеро Синевир, яке розташоване на території Міжгірського району, на висоті 989 метрів над рівнем моря або водоспад Шипіт – один із найкрасивіших в Україні. А лісові розсадники – шкілки, в яких з маленького насіння виростають могутні дерева! Це ж яка цікавинка! А лісівники розкажуть і покажуть кожну локацію і введуть у курс «збереження навколишнього середовища» – каже директор ДП «Міжгірське ЛГ» Іван Барна.
«Зараз на території підприємства створено більше півтора десятка рекреаційних пунктів, із них частина встановлені у підніжжя Синевирського перевалу та при автомагістралях державного значення – Торунського перевалу, на межі смт. Міжгір’я і с. Соймів, урочищі Завирища на околиці с. Вучкове й у віддалених лісових закутках – урочищах Козяй, Повчова, Грабовець. У плані роботи на найближчий час – встановлення 7 пунктів в Ізківському лісництві біля водоспаду Шипіт та відомого келечинського мінерального джерела», – додає Іван Юрійович.
Про великий природоохоронний потенціал лісів Міжгірщини красномовно засвідчує факт створення на кращих землях лісгоспу з високопродуктивними, в основному стиглими, деревостанами Національного природного парку «Синевир». Понад 27 тисяч га лісового фонду, століттями формованого, доглянутого і збереженого міжгірськими лісівниками, було передано до природно-заповідного фонду з метою подальшого, на більш високому рівні, збереження природної різноманітності ландшафтів, тваринного і рослинного світу. На Верховині, як заведено ще називати цю гірську місцевість, є багато цікавинок. Міжгір’я вабить своїми природними красотами. Тому, ласкаво запрошуємо!
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.