Для туристів лісівники Міжгірщини облаштували новенькі місця рекреації

Лісівники ДП “Хустське ЛДГ” захистили проєкти лісових культур та природного поновлення
17.02.2020
Виноградівські лісівники захистили проєкти лісових культур
17.02.2020

Для туристів лісівники Міжгірщини облаштували новенькі місця рекреації

Карпатські вулкани перестали вивергатися вже кілька мільйонів років тому і перетворилися в гірські хребти і окремі гори. Але ще й зараз можна спостерігати деякі прояви пізньої стадії вулканізму: грязьові вулкани і водяні гейзери. Гейзер – це джерело, яке періодично викидає високо в повітря струмені води і пари. Найвідоміші гейзери знаходяться в Ісландії, на Камчатці, в парку Йеллоустон. Є свій гейзер і в Україні, в глибинці закарпатських лісів.

Так у Міжгірському районі, серед мальвничого карпатського лісу розкинулось село Вучкове. Розташоване воно в долині річки Ріки, за 15 км від районного центру Міжгір’я, яке свого часу носило назву Волове. Відоме Вучкове, зокрема, пам’ятником бджолі, найдовшим у Міжгірському районі мостом та – єдиним в Україні – гейзером. Розташований він в урочищі “Петровець” на березі гірського потоку. Вода в ньому солона і з вмістом заліза, що видно по червоно-помаранчевому забарвленні каміння довкола.

За словами лісівників та місцевих жителів, природна пам’ятка є унікальною для України, адже це єдиний природний гейзер. Вода з нього вивержується з певною періодичністю, майже кожні 2 години (залежить від різних обставин та пори року), вибиває воду на висоту 4-6 метри, тривалість близько 10 хвилин. Вода гейзеру має лікувальний ефект, для різноманітних захворювань кишково-шлункового тракту. Раніше, сюди приходили навіть олені, попити води та полікуватись, адже вода наповнена корисними мінералами.

Оскільки джерело дуже популярне серед турстів, його лісівники посійно розбудовують і облаштовують. Так навесні лісівники Міжгірського та Верхньогірського держлісгоспів зробили озеро та запустили мальків форелі в нього, а восени з’явилися нові місця для відпочиваючих.

Так джерело точно збережеться і буде доглянутим, а туристи зможуть перепочити після дороги й почекати унікальне природне явище, коли вода гейзера б’є прямісінько з-під земної кори.

Коментарі вимкнені.